Domů » Články » Tip na seriál: Santa Clarita Diet

Tip na seriál: Santa Clarita Diet

Při sledování Santa Clarita Diet jsem si celý první díl říkala: „To ne, to si snad dělají srandu.“ Nedělali. Tvůrci totiž věděli moc dobře, co dělají. To, co začíná jako sitcom o obyčejné rodině, se mění na zombie grotesku. 

Manželé Sheila a Joel žijí spolu se svou dcerou Abby klidný a příjemný život. Oba jsou realitními makléři a tvoří dobrý tým. Jednoho dne se k nim ale štěstí obrátí zády, když při jedné prohlídce domu s klienty začne Sheila zvracet. To by nebylo tak hrozné, kdyby “zvracení” neznamenalo totální vytapetování koupelny. Ano, toto byl první okamžik, kdy jsem si řekla: „Co to sakra je?“. V tu chvíli se seriál změnil ve ztřeštěnou, absurdní, ale přitom zábavnou komedii. 

Ze Sheily se totiž stala zombie, ovšem ne klasická chodící mrtvola. Jediné, co ji od lidí kromě absence tepu odlišuje, je nutnost jíst lidské maso. Změnilo se i její chování. Je ovládána svými pudy a jedná impulzivně. Typická americká matka se najednou změní v živel, který se neostýchá poslat své soky do háje, nebo je rovnou sežrat. Naštěstí má stále milujícího manžela, který jí ochotně pomáhá shánět potravu a drží celou rodinu pohromadě.

Santa Clarita Diet vyniká neskutečnou brutalitou, což by podle prvních záběrů nikdo netipoval. Divákům ukazuje krev, maso i kosti v takovém množství, že si říkáte, zda už to není za hranou. I díky černému humoru to není podívaná pro všechny. Seriál má také výborné obsazení. Sheilu se zahrála Drew Barrymore, jejího manžela Timothy Olyphant a jejich dceru Abby Liv Hewson. Ve vedlejších rolích se objevili Skyler Gisondo, Richard T. Jones nebo Mary Elizabeth Ellis. Seriál má tři řady, bohužel byl po třetí sérii zrušen.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X