Domů » Články » Tip na seriál: Star Trek: Picard

Tip na seriál: Star Trek: Picard(4 minuty čtení)

Nedávno jsem psala o jednom startrekovském seriálu, který mnozí trekkies považují za kacířský. Dnes přišel na řadu další, s podtitulem Picard a opět nejde o titul pro pravověrné fanoušky. 

Seriál je spíše určen pro ty, kterým tolik nezáleží na kánonu, ale ocení dobrý příběh a návrat bývalého kapitána, v jehož roli opět uvidíme hvězdného Patricka Stewarta. Poté, co Picard (ne zrovna v dobrém) odešel z Hvězdné flotily, usadil se na vlastní vinici tak, jak si to vždy přál. Poklidný život mu však narušují zvláštní, zneklidňující sny. O své rezignaci a odchodu nechce za žádnou cenu mluvit, ale co nedokáže zamaskovat, je jeho zklamání. Politika opět zvítězila nad ochranou nevinných životů, i když tentokrát ne lidských. Přestože šlo o záchranu nepřátelské rasy, Picard nezaváhal. Bohužel mu plány zkřížila vzpoura syntetiků, která vyústila až v jejich úplný zákaz. 

Je dobrovolně odříznutý od světa do té chvíle, co se objeví tajemná dívka Dahj. Přišla ho žádat o pomoc poté, co ji a jejího přítele napadli vrazi. Tvrdí, že jeho tvář viděla ve vizi a má pocit, jak by ho znala již věky. Kdo je Dahj a proč někdo usiluje o její život? 

Na rozdíl od Discovery seriál nesrší akcí, ale soustředí se na vývoj postav a příběh. Zjišťujeme, že Picard od dob, kdy býval kapitánem Enterprise, získal pár kostlivců do skříně a ztratil některé přátele. Důležitou roli hraje android Data, kterého si opět zahrál Brent Spiner a jako Dahj se představila méně známá Isa Briones. Dále se zde objevili například Michelle Hurd, Harry Treadaway, Evan Evagora nebo Alison Pill. Star Trek: Picard má prozatím jen pár dílů, ale již je schválena druhá série.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X