Domů » Články » Tip na seriál: Tell Me a Story

Tip na seriál: Tell Me a Story

Nepohádky v českém překladu u nás odvysílala stanice HBO. První řadu v roce 2018 a druhou v 2019, kdy obě mají deset epizod. Scénář si vzal na starost Kevin Wiliamson, který má na svém kontě kupříkladu tři díly Vřískotu. V tomhle seriálu se pokusil přiblížit několik současných příběhů ději starých pohádek, a to konrétně; O Jeníčkovi a Mařence, O třech malých prasátkách a O Karkulce. Pojďme si lehce načrtnout, o čem první série je. 

O třech malých prasátkách
Příběh začíná ve chvíli, kdy si pár Jordan a Beth vybírají svatební prstýnky ve zlatnictví. K prvnímu zvratu dochází v momentě, kdy dojde k přepadení třemi osobami, které na sobě mají masku prasete. Situace se zkomplikuje a dojde na střelbu, při které je Beth zraněna a na následky umírá. Jediné, co si Jorda pamatuje, jsou oči pachatele, což ovšem policii k vyřešení nestačí. A v tomto momentě povstává “zlý” vlk, který přebírá spravedlnost do vlastních rukou – nebo tlap. Jak chcete…

O Červená Karkulce
Kaylla se spolu s otcem po tragické smrti své matky přestěhuje k babičce, kde má možnost začít znovu a smířit se s nenadálou smutnou událostí. S tím souvisí i nová škola, kterou začne navštěvovat a tím pádem poznává i nové lidi. Při prozkoumávání a poznávání nového města se v klubu potká s mužem, který ji učaruje a se kterým nakonec odejde do jeho bytu. Jaké je překvapení, když zjistí, že muž je jejím novým profesorem. Ups. Pak jen stačí učinit špatné rozhodnutí a svěřit se kamarádce, která to roznese dál a problém je na světě. Kdo tu bude nakonec za vlka?

O Jeníčkovi a Mařence
Gabe je mladík, který si užívá život ve společnosti drog, zábavy a jiných slastí. Po jednom, ne zrovna zdařilém večeru v klubu, ho kamarád Bill pozve na hotel, kde je jeho známý Dan. Slibuje mu parádní odreagování a zábavu, což Gabe nemůže odmítnout. Večer pokračuje v dobrém rozmaru, Gabe a Dan najdou společnou řeč a toho Billy využije k tom, aby svého kamaráda Dan okradl. Jenže, jak už to bývá, celé se to zvrhne a vyjde z toho jeden mrtvý. Co s tím? Zavolat policii nebo odklidit tělo? A co s nalezeným balíkem peněz? 

U tohoto seriálu se s přemýšlením moc nenadřete, je to spíše taková příjemná oddechovka, která je okořeněná o zvraty, napětí a také o pár klišé, kterých možná budete mít v určité fázi seriálu plné zuby. Nicméně za shlédnutí to nejspíše stojí. Tak směle do toho. 

Tvůrcem a jedním ze scénáristů je již zmíněný Kevin Wiliamson. Na režii spolupracovali Liz Friedlander (American Horror Story), Solvan Naim (Animal Kingdom), Jeff T. Thomas (Blindspot), Milicent Shelton (Manifest), John Scott (TY) a Craig Zisk (Future Man). O scénář k epizodám se podělili Eduardo Javier Canto (Code Black), Ryan Maldonado (Hunters), Mary Leah Sutton (The Following), Andrea Thornton (The Spanish Princess) a Hollie Overton (The Client List). 

Tell Me a Story, Thriller / Psychologický / USA / 2018-2020 / 16 h 21 min (Minutáž: 42-58 min)

Herecké obsazení: Austin Butler, Danielle Campbell, Kim Cattrall, Zabryna Guevara a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X