Domů » Články » Tip na seriál: The Expanse

Tip na seriál: The Expanse

Lidstvo 23. století je rozpolceno. Kromě Země lidé osídlili celou Sluneční soustavu, nyní žijí i na Marsu a v pásu asteroidů blízko Saturnu. Každá strana má své cíle a hrozí propuknutí konfliktu, který může mít dalekosáhlé následky. 

Zatímco lidé žijící na vesmírných stanicích v pásu asteroidů trápí nedostatek vody, a jsou závislí na dodávkách z bohaté Země, Mars se stal vojenskou velmocí, před kterou má vláda domovské planety oprávněný respekt. Mezi oběma stranami probíhá Studená válka, plná politických intrik. Na Ceresu, největší stanici Pásu, to také vře. Vzbouřenci přesvědčují tamější obyvatelstvo, že je Pozemšťané a Marťané berou jen jako otroky a že se budou mít stále stejně bez ohledu na to, kdo jim bude vládnout. Proto by měli vzít věci do vlastních rukou. Co budou obě „znepřátelené“ strany dělat, když se jim odřízne přísun důležitých surovin?

V tuto dobu posádka vesmírné lodi Canterbury zachytí nouzový signál nákladní lodě Scopuli. Když malý tým vedený Jimem Holdenem dorazí na místo, najde ji opuštěnou s obrovskou dírou na boku. Než jim dojde, že jde o past, je Cantenbury zničena a oni uvěznění na poškozené raketě. Zjistí, že je nenapadli piráti, ale vojenská maskovaná loď. Jediný, kdo touto technologií disponuje, je Mars. Šlo o zahlazení stop? Mezitím na Ceresu vyšetřuje detektiv Miller zmizení mladé ženy Julietty Andromedy Mao. Pochází z bohaté rodiny a podle Millerových poznatků se na truc svému otci nalodila na Scopuli. Pak beze stopy zmizela. Cesty obou hrdinů se brzy střetnou. Ani jeden netuší, že se namočili do rozsáhlého spiknutí.

 Úspěšný sci-fi seriál běží od roku 2015. V hlavních rolích se objevili Steven Strait (Jim Holden) a Thomas Jane (Miller). V těch vedlejších mohli diváci vidět například Case Anvara, Dominique Tipper, Wese Chathama nebo Shohreh Aghdashloo. I když většinu jmen možná neznáte, stejně stojí za to seriál vidět. Obsazení je skvělé a postavy uvěřitelné. Pokud máte rádi „špinavé“ sci-fi plné zajímavých postav, jako byla například Battlestar Galactica nebo Firefly, bude se vám The Expanse líbit. A to opravdu hodně. Seriál se zatím dočkal čtyř sérií.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X