Domů » Články » Tip na seriál: The Midnight Gospel

Tip na seriál: The Midnight Gospel

Pojďme se dnes společně podívat na něco, co je vskutku netradiční, avšak ne šokující pro společnost, jakou je Netflix. Ten na nás chrlí nespočet dobrých seriálů, z nichž se některé tak trochu vymykají klasickému ztvárnění i tématu. Tohle je jeden z nich. The Midnight Gospel je animovaný seriál o osmi dílech na bázi podcastu. 

The Midnight Gospel, neboli Půlnoční evangelium, vás vezme na výlet do dalekých míst ve vesmíru v čele s reportérem, který cestuje po planetách a zpovídá své hosty. Co se zprvu zdá jako abstraktní, těžko uchopitelné dílo s psychadelickými prvky, se postupem času vyjevuje jako dokonalý obraz příběhu, který má hloubku a rozhodně má co sdělit. Zároveň celý ten koncept cestování z jedné planety na druhou není náhodný, ale pečlivě vybraný. Začátek je v tématech rozhovorů veselý a lehký, ale to jen proto, aby vás připravil na ty reálnější. Po těch se pomalu, s přemýšlením nad vším co se tam děje, snesete na zem plni otázek, na které vám možná v průběhu času poskytne příběh i odpovědi. 

Předlohou k tomuto seriálu je The Duncan Trussell Family Hour, herce a komika Trussella. Diskuze se točí kolem závislostí (drogy), života jako takového a dalších, mnohdy nevšedních témat. A hlavně v něm vystupují jeho hosté. Takže už teď je jisté, že tenhle seriál nemá jakoo cílovku děti, ačkoli se to tak může na první pohled zdát (ale o tom nás už Netflix vlastně přesvědčil několikrát).

Co by vám mohlo dělat problémy je spojení témat a vizuálu, kdy opravdu někdy nevíte, která bije a tam, kde by normálně pomohl vizuál, zrovna tady selhává. Pokud ale máte čas a chuť se podívat na něco lehce (ve skutečnosti těžce) netradičního, neváhejte. Možná budete na samém konci znepokojení a možná naopak. Vše záleží na tom, jak dokážete porozumět příběhu i ztvárnění.

Tvůrci seriálu jsou tedy Duncan Trussell (Aqua Teen Hunger Force) a Pendleton Ward (Adventure Time with Flinn and Jake) který se podílel i na režii. Druhý režisérem je Mike L. Mayfield (Mr. Pickles), který obstaral zároveň scénář. 

The Midnight Gospel, Animovaný / Komedie / USA / 2020 / 3 h 28 min (Minutáž: 20-37 min)

Herecké obsazení: Phil Hendrie, Joey Diaz, Duncan Trussell, Natasha Leggero, Johnny Pemberton a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X