Domů » Články » Tip na seriál: The Outsider

Tip na seriál: The Outsider(2 minuty čtení)

Jsem tu se seriálovým tipem na desetidílný seriál z produkce HBO, který je čerstvou chuťovkou (2020) a který se zdá zpočátku jako temná detektivka, ale postupně se mění spíše na mysteriózní – duchařinkovou záležitost, která graduje. Seriál je inspirovaný stejnojmenným románem Stephena Kinga. Pojďme si přiblížit, jak se ztvárnění seriálu povedlo.

Naše hlavní postava je policejní detektiv Ralph Anderson, který má na stole případ vraždy jedenáctiletého chlapce Frankieho Petersona. Tělo Frankieho bylo nalezeno zohyzděné v lese Georgii, jenže jak se záhy ukáže, tohle není rozhodně typický případ, kterých už za svůj život pár viděl. Navíc sám se ocitá v těžké životní situaci po úmrtí vlastního syna. Vše se dostává díky podivnostem do trochu jiných sfér a proto se rozhodne k naprosto netradičnímu kroku a to přizvat k vyšetřování i soukromou vyšetřovatelku Holly Gibneyovou. Ta je zvláštní především tím, že používá své nadpřirozené schopnosti, které jí pomáhají dostat se do hloubek zapeklitých případů, ve kterých hrají roli věci, které nejsou uchopitelné logikou. Kam jí její schopnosti zavedou tentokrát? Co se rozuzlí?

Tvůrci mají cit pro pomalé odhalování příběhu a pokud budete mít pocit, že přece jen ukazují předčasně střípky, které vás matou, je to jen proto, abyste měli o to intenzivnější zážitek, až se příběh vyjeví v celé své podivné kráse. Nechybí podmanivý hudební podkres, který vás udržuje v té správné náladě a scény, kde hrají stíny důležitou úlohu a dovolují vám vidět přesně jen tolik, kolik potřebujete. Čeká vás mnoho ponurých chvilek, které vás zatlačí do sedačky a prohloubí ve vás pocit bezútěšnosti. To se podařilo tvůrcům přenést do seriálu skvěle. Navíc se můžete těšit na výtečné herecké výkony nejen hlavních postav.        

Tvůrcem a scénáristou je Richard Price (The Deuce). Režie se ujali Andrew Bernstein (Tom Clancy´s Jack Ryan) a Jason Bateman (Ozark). 

The Outsider, Thriller / USA / 2020 / 9 h 56 min (Minutáž: 56-60 min) 

Herecké obsazení: Jason Bateman, Ben Menddelsohn, Cynthia Erivo, Bill Camp, Mare Winningham a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X