Domů » Články » Tip na seriál: The Sinner

Tip na seriál: The Sinner

Jsem tu spolu s dnešním tipem na seriál, který spadá do kategorie psychologického dramatu. Odvysílal ho Netflix v roce 2017 a má dohromady 3 řady a 24 epizod. Každá řada přichází s novým případem, který se zdá být nevyřešitelný a vyšetřuje ho pokaždé zkušený detektiv. My se teď zlehka podíváme na první sérii, ve které si střihla hlavní roli sympatická herečka Jessica Biel po boku neméně charismatického Billa Pullmana. Pojďme na to!  

Hlavní postavou je tu mladá žena, Cora Tannetti, která žije ve šťastném manželství s milovaným mužem Masonem, se kterým má malého synka. Pracuje v rodinném podniku u svého tchána a je okolím vnímaná jako sympatická, spolehlivá, milá žena/zaměstnankyně. Na první pohled se tedy zdá, že je v jejím životě vše v pořádku a žije spokojeným životem. Ovšem při bližším a hlavně pozornějším pozorování si divák začne všímat jistých nuancí, které naznačují, že samotná Cora tak úplně v pořádku není. A těžko říct, co se v ní odehrává. 

Jednoho dne se vydá s rodinou na výlet k jezeru, aby tam prožili hezké chvilky. Celý příběh však nabírá vysoké obrátky poté, co Cora připraví o život náhodného mladého muže. Po tomto činu je okamžitě vzata do vazby a celý případ si bere na starost ostřílený detektiv Harry Ambrose, který se od samého počátku odmítá smířit s jednoduchou verzí případu a pátrá intenzivně po tom, proč k činu skutečně došlo. Z nejdříve poměrně jasného případu, k jehož činu se Cora bez problému doznala a mohl by být vyřešen rychle, se stává běh na delší trať. 

The Sinner rozhodně stojí za vaši pozornost, už jen pro své vcelku originální zpracování. Námětem pro tento seriál byla knižní předloha německé spisovatelky Petry Hammesfahr z roku 1999. Seriál byl nominován na Zlatý Glóbus a to celkem dvakrát v kategorii nejlepší minisérie, TV film a za nejlepší ženský herecký výkon (Jessica Biel). Sympatického detektiva si poměrně rychle oblíbíte a společně s ním budete na stopě záhadného případu, na jehož konci možná budete překvapeni.

Tvůrcem seriálu je Derek Simonds (The Astronaut Wives Club). Na režisérském křesílku se vystřídali; Antonio Campos, Brad Anderson, Cherien Dabis, Jody Lee Lipes, Tucker Gates. Na scénáři spolupracovali; Petra Hammesfahr, Liz W. Garcia a Derek Simonds. 

The Sinner, Drama / Mysteriózní / Thriller / Krimi / USA / 2017-2020 / 17 h 28 min (Minutáž: 42-49min) 

Herecké obsazení: Jessica Biel, Bill Pullman, Christopher Abbott, Jacob Berger, Patti D’Arbanville a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X