Domů » Články » Tip na seriál: The Terror

Tip na seriál: The Terror

Dvě bývalé válečné lodě, HMS Erebus a HMS Terror, se vydávají na průzkumnou cestu, aby našly Severozápadní průjezd. Zpočátku rutinní plavba se ale změní v horor. 

Úspěch této výpravy byl pro Velkou Británii velmi důležitý a pro posádky obou lodí byla čest se expedice zúčastnit. Pro kapitány Johna Franklina i Francise Croziera to byla další příležitost, jak získat slávu. Terror i Erebus se pomalu blížily k Ostrovu krále Viléma. Tolik obávané kurděje se zatím neobjevily a posádky byly plné optimismu. Bohužel jim nepřálo počasí a blížící se zima je uvěznila v příkrovu ledu. Ani síla lodí ho nemohla překonat. A tak uběhl první rok, druhý, a kapitán Crozier začal přemýšlet o hledání záchrany, o čemž Franklin nechtěl slyšet ani slovo. Kdo by se dobrovolně připravil o slávu? Zásob je přece dost a posádka je silná, jen kdyby venku v ledových planinách nečekalo něco horšího a nebezpečnějšího, než kurděje a mráz. 

Americký seriál z roku 2018 bych spíš označila jako historické drama s hororovými prvky, než klasický horor. Nechybí v něm samozřejmě náležitě mokvající rány, amputace omrzlých částí těla nebo ohavné způsoby smrti, ale k vylekání diváka to nestačí. Co potěší je hustá, temná a depresivní atmosféra. Jako předloha posloužil román Dana Simmonse, který je navíc založen na skutečných událostech. 

Herecké obsazení také není špatné, kapitána Croziera si zahrál Jared Harris (Chernobyl, Carnival Row), kapitána Franklina zase Ciarán Hinds (Excalibur, Mnichov). Ve vedlejších rolích se objevili například Matthew McNulty (Misfits: Zmetci) nebo Ian Hart (Harry Potter a Kámen mudrců). První série má uzavřený příběh, proto se ve druhé (s názvem Infamy) rozvíjí úplně jiný, odehrávající se na pozadí druhé světové války.

Source :

IMDB, CSFD

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X