Domů » Články » Tip na seriál: The Young Pope

Tip na seriál: The Young Pope(4 minuty čtení)

Pro dnešní tip jsem si vybrala desetidílnou sérii, kterou můžete vidět na HBO a která pojednává o prvním americkém papeži Piovi XIII. Je to nejmladší postava papeže v novodobých dějinách. Když nás pak seriál zavede hlouběji za zdi Vatikánu, všechny ty mocenské boje, které se tu odehrávají, působí až děsivě reálně. Pojďme se na tento seriál, ve kterém si vás lehce získá Jude Law v hlavní roli, podívat více zblízka.

Spoustu let se církev snaží přiblížit moderní době a lidem, kteří v ní žijí a usiluje tak o propojení skrze charismatickou postavu, která je tak jen loutkou církve. Můžeme tu vidět, jak tu o výsostné místo bojují frakce, které se vzájemně pomlouvají a kardinálové, kteří jsou až příliš ambiciózní. Nakonec je díky intrikám vrchního vatikánského sekretáře do role zvolen první americký papež. V tomto případě ale poměrně rychle všem dojde, že tenhle papež Pius XIII. není žádná líbivá tvářička, která bude táhnout davy, ačkoli to předtím mohlo vypadat jakkoli. Je totiž přesný opak. Konzervativní až to hraničí s obsesí, s vírou v Boha, která je pro něj spíše životní poslání a která má přednost i před samotnou láskou a odpuštěním. 

Jude Law tu skutečně exceluje. Je to sebestředný, arogantní a jako bonus pomstychtivý muž, který je silně oddán Bohu ve svých myšlenkách. Je natolik spjat s božím pohledem až ve všech, včetně vrchního sekretáře, vyvolává děs a hrůzu. Není zde totiž zcela jasné, o co vlastně mladému papeži jde. Zda-li tak činí pro slávu Boha nebo svou a jak se zdá, neví to úplně ani on sám. Každopádně je schopný zajít až za samou mez a ignoruje i něco tak pevného, jako je zpovědní tajemství. V ženské roli vás pak ohromí Diane Keaton, coby řádová sestra Mary. 

Jaká je výprava série? No, vaše oči se budou pást, když se budete nacházet ve vatikánských zahradách nebo v kněžských celách. Celé to prostředí je jednoduše řečeno dechberoucí. Tenhle seriál si rozhodně užijete. A navíc, až zhlédnete tuto řadu, můžete rovnou pokračovat další, která vyšla v tomto roce. Nový papež má stejnou moc vám učarovat, jako první řada. 

Paolo Sorrentino (Youth – La giovinezza) je tvůrcem, režisérem a podílel se i na scénáři. Na něm dále spolupracovali; Umberto Contarello (La grande bellezza), Tony Grisoni (The City and the City) a Stefano Rulli (Suburra).

The Young Pope, Drama / Itálie / Francie / Španělsko / USA / 2016 / 8 h 38 min (Minutáž: 50-55 min)

Herecké obsazení: Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando, Javier Camara, Scott Shepherd a další

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
CSFD
Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X