Domů » Články » Tip na seriál: Ve jménu našeho Pána

Tip na seriál: Ve jménu našeho Pána

Dnes jsem tu s tipem na seriál, který si svým tématem dělá tak trochu legraci z amerického fenoménu tzv. televangelistů. Tuhle satiru můžete vidět na HBO, kde měl premiéru 18. srpna a má jednu sérii o devíti epizodách. Tvůrcem seriálu je známý komik Danny McBride. No a my se teď podíváme o co v tomhle povedeném ztvárnění jde. 

Vše se točí kolem rodiny Gemstoneových, která je díky tomu co dělá na vrcholu. Mají peníze, slávu a jméno jejich rodiny je velebeno u spousty sledujících “teleoveček”. Jak že to dělají? Tu odpověď už znáte, jsou to televangelisté! Tenhle pojem u nás není nijak zvlášť populární, ano máme své televizní věštce, kteří nám na dálku předpoví naši budoucnost, ale tohle je naprosto jiná liga i když v podstatě fungují tyto dva byznysy podobně. S klidem bychom je ale mohli přirovnat ke “šmejdům” kteří nabízejí sadu hrnců nebo nožů. A to už jen proto, že tihle teleknězové nejsou vlastně ani vysvěceni, což z celého byznysu dělá ještě větší podvod. Jenže lidé, jak už to bývá, jsou důvěřiví (čtěte neponaučitelní, naivní, skoro až hloupí) a jsou schopni utratit všechny své peníze za to, že jim nějaký televangelista, který teda není ani oficiálně uznávaný církví, dá své požehnání.  

V tomhle seriálu se ale díky nejmladšímu z rodu Gemstoneových, dostane do ohrožení celá rodina. Jesse, kterého hraje právě Danny McBride, se stane obětí vyděračů, kteří mají materiály usvědčující tuhle povedenou rodinku z vědomých podvodů. A v ten moment se rozjíždí v podstatě rodinná akce, ve které půjde hlavně o zachování dobrého jména rodiny, což určitě vyjde už jen proto, že na jejich straně stojí všemocný Bůh. Nebo? Budete možná chvílemi až překvapeni, jak to v jejich rodině funguje. Většina vás rozesměje, ale i tak budete mít někde v hloubi pocit, že to co vidíte, ač je to komedie, je ve světě mimo kamery vcelku vážný problém.

Tvůrcem, jak jsem již psala, je Danny McBride (Nahoru a dolů), který se podílel na režii i scénáři. Dále režisérská křesla obsadili David Gordon Green (Dickinson) a Jody Hill (Vice Principals). Pod scénářem jsou podepsáni John Carcieri (Workaholics), Jeff Fradley (Halloween), Edi Patterson (Knives Out), Chris Pappas a Kevin Barnett (Rel).

The Righteous Gemstones, Komedie / USA / 2019 / 5h 53 min (Minutáž: 31-60 min) 

Herecké obsazení: Danny McBride, John Goodman, Walton Goggins, Valyn Hall, Adam Devine a další

Nika Binarová
Written by
Ideální den je ten, kdy můžu jíst, číst, spát nebo hrát, ideálně hezky jedno po druhém. Přelouskám téměř cokoli a obvykle mám rozečtených více jak pět knih najednou. Když se mi dostane do rukou kniha, to první co udělám je, že si přečtu první a poslední stránku než ji začnu číst tak, jako normální člověk.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X