Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint: Hra bude k dostání exkluzivně přes Epic Games Store

PC verze nového titulu ze série Ghost Recon nebude dostupná přes službu Steam. Důvodem mohou být marže, které si Valve za zveřejnění hry na své platformě účtuje.

Vydání hry je plánováno na 4. října tohoto roku a bude k dostání na PC, PS4 a Xbox One. Už teď však Ubisoft potvrdil pro server PCGamesN, že hru nebude možné zakoupit na platformě Steam, ale “pouze” na Epic Game Store a na Uplay, který je oficiálním obchodem vydavatele. Nejedná se přitom o první titul, u kterého dal Ubisoft Steamu stopku, jelikož Anno 1800The Division 2 byly mezi hráče vypuštěny také touto cestou. Steam byl zavržen také jinými vydavateli u titulů jako Metro: ExodusDetroit: Become Human. Ačkoli Ubisoft nepodal v této věci oficiální stanovisko, hovoří se o problému s výší částek, které si Valve na Steamu za zprostředkování prodeje her nárokuje.

Havi
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.