Tom Clancy’s The Division 2: Hra nebude dostupná Steamu, ani prodejcům třetích stran.(1 minuta čtení)

Objevila se informace, že dohoda společnosti UbisoftuEpic Games ohledně jejich nadcházejícího titulu Tom Clancy’s The Division 2 nebude držet od hry pouze Steam, ale i prodejní servery třetích stran.

Na stránce Gamesplanet, který je jedním z těchto serverů se objevilo následující: „Bohužel vám musíme oznámit, že Ubisoft nebude po vydání podporovat v prodeji The Division 2 třetí strany, jako je například Gamesplanet. Hra bude od 15. března k dostání pouze skrze Ubisoft’s Store a jiný exkluzivní obchod.“ Tímto exkluzivním obchodem je bezesporu Epic Games Store.

Jak Ubisoft již v lednu oznámil, mají dohodu s Epic Games a nemají žádné plány pro spuštění hry na Steamu. Avšak o omezení třetích stran, které prodávají klíče na rozličné platformy, nepadla řeč. Epic Games Store se silně žene kupředu již od svého spuštění a sbírá práva na exkluzivní prodej her pro sebe.

Největší kauzou byla exkluzivní práva na digitální prodej titulu Metro Exodus i poté, co byla hra měsíce dostupná k předobjednávce na Steamu. Ubisoft si však za svým partnerstvím s Epic Games stojí: „Věříme Epicu, že dodají našim hráčům plynulý zážitek ze hry. Věřili jsme jim od předobjednávek, přes období beta testování až po spuštění samotné hry 15. března 2019.“ říká viceprezident pro partnerství Chris Early.

Václav Brixí
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.