Domů » Články » TOP 10: Očekávané battle royale hry

TOP 10: Očekávané battle royale hry

Battle royale mánie započala!

Kdo by to byl řekl, že kultovní film z přelomu druhého tisíciletí může zásadně ovlivnit herní trh. Díky japonskému snímku Battle Royale totiž vznikla jedna z nejprodávanějších her PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), která výrazně zpopularizovala právě stejnojmenný žánr. K její smůle tím přilákala i konkurenční studia. V rychle rostoucím segmentu si logicky každý chtěl ukrojit svůj krajíc chleba, a tak kromě hráčů začalo do battle royale žánru přibývat také mnoho her.

Většina si jistě vybaví komiksově laděný Fortnite Battle Royale, který aktuálně šlape na paty PUBG, a zasvěcenější pak neopomenou vágní H1Z1 od Daybreak Games (původně Sony Online Entertainment). Další jména ostatních battle royale her si už vybaví málokdo. Jasně, sice jich není kupa, ale na sestavení našeho desetibodového žebříčku jejich počet bohatě stačí. Předem ještě dodáváme, že jsme vybrali pouze ty hry (a mód), které se samy jako battle royale prezentují, takže jsme zabrušovali i do čínských končin.

TOP 10 našich očekávaných battle royale, které třeba ani neznáte


Fear the Wolves

Začneme dosud nevyjeveným kouskem. O Fear the Wolves toho totiž víme poměrně málo. Na vývoji pracují tvůrci z Vostok Games. Ti již přes pět let kutí postapokalyptické online FPS Survarium, mnozí z nich dokonce pracovali na známé sérii S.T.A.L.K.E.R. Přestože nejde o žánrově shodné tituly, oba mají společnou postapokalyptickou stylizaci a Fear the Wolves nebude výjimkou.

V radioaktivitou zamořeném Černobylu čeká vcelku 100 hráčů boj o virtuální život. Ať už jako jednotlivci, nebo skupina budou zápolit nejen mezi sebou, ale i proti nevyzpytatelnému prostředí. V tom se mají objevovat různé smrtící anomálie. Na klidu nepřidá ani dynamické počasí, které svými střídavými cykly bude ovlivňovat průběh celé hry. Například v určitém časovém intervalu mohou být zpřístupněny tajné oblasti anebo vypuštěny zmutované nestvůry.

Kromě letáčku, na němž jsou k vidění dva artworky, žádné vyobrazené ani audiovizuální materiály zatím nejsou zveřejněny. Fear the Wolfes se má ale objevit již letošní rok na konzolích a PC, včetně předběžného přístupu na Steamu. Takže nové informace očekáváme každým týdnem.

Redakčně upravený letáček (bez textu)


STAND OUT : VR Battle Royale

Žánr battle royale nezasáhl jen PC platformu. Přežívací mánie pohltila také chytrá zařízení, a dokonce i virtuální realitu (VR). Mezi aktuálně nejvydařenější VR tituly v této oblasti patří zjevně STAND OUT : VR Battle Royale. Na Steamu má převážně pozitivní hodnocení, dostává pravidelné aktualizace a oproti konkurencím je nejkomplexnější.

Hraní probíhá podle známého scénáře. 30 hráčů seskočí z letadla na opuštěný ostrov o rozloze čtyř kilometrů čtverečných. Následně prozkoumávají okolí, hledají zbraně nebo vozidla, zůstávají ve stále se zužující zóně a zabijí každého, koho potkají. Jedno klání trvá průměrně 10 minut.

STAND OUT : VR Battle Royale podporuje headsety HTC Vive, Oculus Rift a Windows Mixed Reality. Momentálně se nachází v předběžném přístupu, do něhož se na Steamu dostanete za 22,99 € (do 23. února platí sleva na 16,09 €). Plnohodnotné vydání hry tvůrci plánují do tří měsíců.

[arve url=”https://youtu.be/2UIbZ1w-Nvw” /]


Knives Out PC Plus

Jak jsme nastínili, i na chytrá zařízení vychází nemalé množství battle royale her. Zatímco na PC se alespoň většina her snaží od PUBG vybranými prvky odlišit, naopak mobilní trh zaplňuje řada plagiátů přizpůsobených dotykovému displeji. Mezi nejpopulárnější „PUBG“ hry patří právě Knives Out. Překvapivě čínský titul od NetEase nyní chystá také svoji PC verzi s podtitulem PC Plus.

Vylepšený port pro PC nabídne 8×8 km velkou mapu (podobnou rozlohou se chlubí i Miramar z PUBG), obouruční zbraně, koordinované spolupráce hráčů (třeba při překonávání překážek), reputační systém a řadu dalších novinek. Vzhledem k narůstajícímu počtu cheaterů bude také obsahovat speciální anti-cheat software, spravovaný umělou inteligencí.

Knives Out PC Plus je momentálně ve fázi testování jen pro čínské hráče. Prostředí hry vývojáři stylizují podle čínských měst podobně jako u jejího mobilního předchůdce. Pokud vás zajímá, z jaké hry bude Knives Out PC Plus vycházet, můžete si bezplatně stáhnout Knives Out na Google Play nebo App Store.

[arve url=”https://youtu.be/qu7ty3wHuYE” /]


Egress

Máte tuhý kořínek a rádi hrajete hardcore hry? Tak to by vás mohl oslovit Egress. Ruští vývojáři z Fazan Games totiž chtějí do své hry zkombinovat klíčové prvky z PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) a Dark Souls. Vezmou tedy RPG mechanismy a nelehkou hratelnost z her jako právě Dark Souls, Demon’s Souls nebo Nioh a implementují je do battle royale žánru. To zní vcelku fajn, ale prvotní ohlasy nejsou moc příznivé.

Většině hráčů zatím není nadšena z debutního videa, na němž „není gameplay ani zdaleka podobný stylu Dark Souls“. Některým nelichotí i třeba zasazení do alternativního vesmíru, v němž svět Egressu vychází z mixu viktoriánského období, sci-fi a mýtu Cthulhu od H. P. Lovecrafta a retro hudby ve stylu Synthwave. Neznámé jméno tvůrců nebudí také důvěru. Sto lidí, sto chutí, a my se naopak těšíme.

Debutní záběry naleznete ve videu níže. Egress vyjde na platformách PC, PS4 a XONE. Na oficiálních stránkách se již nyní můžete zaregistrovat do betatestování. Průběžný vývoj tvůrci pak pravidelně zveřejňují také na Steamu.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=qMNa5RdMgo4″ /]


Mavericks: Proving Grounds

O tajném projektu, který nesl pracovní označení Project X, se už pár měsíců mluví jako o potencionálním nástupci PUBG. Před pár dny autoři odhalili oficiální název a vypustili teaser, který toho ovšem tolik neukázal. Mavericks však na papíře vypadá opravdu zajímavě. Britští vývojáři chtějí nabídnout mnohem větší a masivnější battle royale než jejich konkurent.

Mavericks: Proving Grounds v režimu battle royale poskytne obří mapu o rozloze 12×12 km (v PUBG má 8×8 km) pro čtyřnásobně větší počet hráčů. Namísto 100 zde bude bojovat o svůj život 400 přeživších. V jiných režimech jich má být dokonce 1000. Hratelné charaktery se dočkají progresivního vývoje a sociálních prvků.

Technologické výhody má zajistit herní engine CryEngine a novodobá vývojářská platforma SpatialOS. Dle teaseru a snímků má hra detailně zpracovanou grafiku, skutečnou podobu bychom měli vidět již za pár dnů, kdy tvůrci odhalí další podrobnosti. Datum vydání je naplánováno do konce letošního roku.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=IOo5GRq9Xh0″ /]


Desolation

Podle prvních zpráv má být Desilation hráčsky velice přívětivý. Kladou důraz primárně na odladěnou optimalizaci a zpětnou vazbu, takže nečekejte žádné neoblíbené mikrotransakce nebo placená DLC. Autoři rovněž vyzdvihují odlišnost a slibují „extrémně realistickou, taktickou, stealth“ battle royale hru s dynamickým gameplayem. Zájem ze strany hráčů tady očividně je.

Na first-person akci z dystopické budoucnosti totiž momentálně běží crowfundingová kampaň na Kickstarteru. Indie vývojáři mají vybráno přes pětinásobek částky, než původně potřebovali. Za necelé tři dolary můžete získat klíč do uzavřené alfaverze. Pro získání bezplatného přístupu do veřejného testovaní stačí napsat tvůrcům na oficiální Discord kanál a rádi vám ho dají.

Desolation bude na Steamu hratelné již 20. března za necelých 12 €. Díky hernímu enginu Unreal Engine 4 vyjde společně se hrou i speciální modovací nástroj pro komunitu, která následně může přispět vlastním obsahem. Pro více informací mrkněte na oficiální stránky.

[arve url=”https://youtu.be/tSSHMu3DvSM” /]


Swordsman X 

Tady jsou kvéry a kulky passé. Swordsman X (武侠乂) předvádí, že battle royale žánr sluší i staré Číně. Žádné stereotypní „taktické vyčkávání“ na nepřátele, ale herní styl podle vlastního gusta. Můžete například střílet z luku, plížit se s dýkou, odpalovat výbušné směsi nebo naběhnout s mečem čelem k nepříteli. Roli si nicméně nevolíte, schopnosti dostáváte podle získaných předmětů.

Otevřená betaverze startuje začátkem tohoto února, bohužel jen pro čínské hráčstvo. Pokud se tedy za pomocí překladače neprokousáte rozsypaným čajem, Swordsman X si momentálně nezahrajete. Naštěstí vývojáři z Dream Game Studio chtějí po ukončeném testování oslovit také zahraničí, tedy i nás. Kdy to ale bude, zatím nikdo netuší.

Swordsman X bude buy-to-play bez jakýkoli mikrotransakcí. Jde o vůbec první battle royale titul, který vychází z čínských fantasy románů wuxia. Navíc je poháněný Unreal Enginem 4, díky němuž se naše očka mohou pokochat i okolím. Další „informace“ (samozřejmě v čínštině) najdete na oficiálních stránkách.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=wQFkX68XA20″ /]


Islands of Nyne: Battle Royale

Islands of Nyne někteří vnímají jako vhodnou alternativu k PUBG. Tvůrci ji vyvíjí již od roku 2005, tedy o rok dříve než zmiňovanou jedničku na trhu. Přestože je též stále v předběžném přístupu, už nyní nabízí mnoho obsahu. 100 hráčů, tři rozsáhle mapy, rozličné módy, kompetitivní systém atp. – zkrátka battle royale klasika ve futuristickém kabátku.

V Define Human Studios se mohou pyšnit silnou komunitou. Nejde sice o masu jako u Fortnite nebo PUBG, ale malá taktéž není. Už v roce 2006 dokázali na Kickstarteru vybrat přes 1 milion korun. Podporují streamery, esport turnaje a razí prohráčský přístup. Například mají výkonné servery s i7-7700k procesory nebo nechtějí žádná placená DLC.

Hra se aktuálně nachází v uzavřené alfaverzi. Kvůli nemalému zájmu jsou nyní veškeré klíče vyprodány, takže hru si teď nezahrajete. Jak jsme se už mohli přesvědčit, i tady Unreal Engine 4 vytváří pohledné prostředí.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=oCSjlkPYSvA” /]


Paladins: Battlegrounds

Když se řekne Paladins, někomu se jistě vybaví „Overwatch zdarma“. Nyní hra od Hi-Rez láká žánr battle royale. Schéma je vesměs stejné, akorát 100 přeživších, rozprostřených na rozsáhlé mapě, nahradí osobití hrdinové s vlastními schopnostmi. Ti místo výzbroje hledají magické truhly a nejezdí vozidly, ale na mountech. Musí se pak udržet ve vyznačeném pásmu, aby je nepohltila zužující se mlha.

Ačkoli podtitul Battlegrounds není samotná hra, určitě dokáže nalákat větší počet hráčů podobně jako Fortnite Battle Royale, a to hlavně díky free-to-play modelu. Na druhou stranu si nováčci titul plnohodnotně neužijí, pokud do něj neinvestují peníze nebo čas. Hratelné charaktery si totiž musí postupně odemknout, což by částečně měly kompenzovat týdenní rotace.

Debutní verzi Paladins: Battlegrounds zatím okusili jen návštěvníci měsíc staré herní výstavy Hi-Rez Expo 2018, ze které autoři odvysílali progamingový turnaj a odhalili tak světu první gameplay záběry. Uzavřený alfatest pro zbytek hráčů pravděpodobně spustí do konce března. V rámci předběžného přístupu si Paladins bez battle royale módu můžete zahrát nyní na platformách Windows, OSX, PS4 a Xbox One.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=esVvWctfTPg” /]


Europa

Poslední položku završíme opět v Čině. Tamní trh už nás několikrát přesvědčil, že si soudruzi na originalitě zrovna nepotrpí, zato technickou stránku dokáži kolikrát vyladit lépe než původní „předloha“. A právě Europa (无限法则:EUROPA) by mohla být pokrokovějším dílem než PUBG.

I když počet hráčů na exotickém ostrově nebude tak štědrý jako v Mavericks, Europa chce své stovce nabídnout komplexnější a reálnější dobrodružství. A rozhodně nešetří vychytávkami jako dynamické počasí, interaktivní prostředí, paragliding, podvodní průzkum, noční vidění a samozřejmě několika druhy zbraní a map.

Perličkou na závěr je samotný vlastník hry – videoherní gigant Tencent. Ten má totiž pod palcem veškeré populární battle royale tituly v Číně, ať už jde o PUBG nebo Fortnite. Doufejme, že Europa nakonec dorazí i k nám. Přece jen vývojáři na Východě jsou krapet rychlejší než u nás.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=wbOskw8DbMA” /]

Source :

Vlastní

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X