Domů » Články » Top 5 mobilních her roku 2019

Top 5 mobilních her roku 2019(4 minuty čtení)

Které hry uplynulého roku by neměly uniknout hledáčku kteréhokoli pařana či pařanky? Přinášíme žebříček pěti nejlepších her na chytré telefony, které vyšly v roce 2019. 

5. Mario Kart Tour

Nintendovská závodní mash-up klasika z fantastického světa kníratého instalatéra Maria dorazila na naše telefony začátkem podzimu. Hra sice nepřináší žádný přelom, co se herního obsahu týče, ale sází na skvělou hratelnost a sympatický svět, jak jsme již u světa Nintenda zvyklí. Více o závodním klání se dozvíte na oficiálních stránkách, ať už používáte Android, nebo iOS.

4. Gears POP! 

Skrze Gears POP! vstoupila videoherní série Gears vůbec poprvé na pole mobilního rozhraní. Ve spojení s figurkami POP od Funka dostává dosud potemnělý svět Gears zcela nový nádech. Invazi Locustů už nečelíme “pouze” s motorovou pilou pod hlavní kulometu a občasným sarkastickým až plytkým humorem, ale také s bezelstným a milým vizuálem POP postaviček. Gears POP! jsou k mání pro androiďáky, jablíčkáře a dokonce i pro majitele Windows telefonů.

3. Pokémon Masters

V létě spatřil světlo digitálního světa nejnovější přírůstek do rodiny pokémonních videoher. Pokémon Masters, podobně jako Mario Kart Tour, nepřináší žádné obsahové novinky, ale umožňuje nám zcela nový prožitek ve světě kapesních monster. Nyní máme možnost sestavit náš dream team a otestovat jej v RPG strategickém prostředí proti NPCs i ostatním hráčům. Hra navíc udělala skrze updaty parádní výkop do nového roku. Užít si ji můžeme na Androidu a iOS.

2. Black Desert Mobile

Black Desert Mobile je sotva měsíc stará záležitost, ale za tu dobu stihli vývojáři z Pearl Abyss posunout development od startovní verze o kus, za který by se nemusela stydět hra z roku 2018. Jako spin-off populární MMORPG Black Desert má tato mobilní hra nakročeno ke zdárné budoucnosti. Ovšem pozor, naskočte na vlak co nejrychleji, jelikož s množstvím updatů může být hra pro nováčky s postupem času příliš složitá. Pokud jste připraveni na nová dobrodružství, stahujte na Google Play, či na App Store

1. Call of Duty: Mobile 

Pomyslné první místo nezískává nikdo jiný, než Call of Duty: Mobile. Technologie konečně pokročily již na takovou úroveň, že mobilní střílečky nejsou pouze utrpením z hlediska displejů, kdy alespoň čtyři palce jsou samozřejmostí a pět palců se pomalu stává normou. Hra navíc disponuje obrovskou hráčskou komunitou a zahrát si jí můžete přes Google Play a App Store.

BONUS: Drunken Mile

Baví vás endless run žánr? Run the Beat či OverDrive jsou fajn, ale chybí vám u nich dávka humoru a další pokračování Pussy Walk je stále v nedohlednu? Právě pro vás je tu Drunken Mile! Nenáročná zábava vhodná k vypnutí se na gauči nás pasuje do role otylého běžce, pronásledovaného ještě otylejším pořadatelem. Jak daleko se svým panděrem doběhnete? Hra je dostupná na pro systémy Android a iOS.

Kromě Call of Duty patřil minulý rok zejména mobilním hrám žánru battle royale, které panují žebříčku ve stahování. Některé z nich se stihly usadit i v esporovém prostředí a vybudovat kolem soutěže silnou globální komunitu.

0 0 vote
Hodnocení článku
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X