fbpx

Další Total War hra oznámena. Three Kingdoms nás zavedou do staré Číny

Po dlouhé době tu máme další výlet do Asie

Ačkoliv se oba díly Total War: Warhammeru těší velmi kladným ohlasům (za nás šlo o jednu z nejlepších strategií loňska, viz Hry roku 2017: Nejlepší strategie), mnozí volali po návratu lidské historie. Na to vývojáři z Creative Assembly reagovali odhalením Total War Saga: Thrones of Britannia. Evidentně jim to přišlo málo, proto včera oznámili další díl – Total War: Three Kingdoms. Ten nás zavede do exotické staré Číny.

„Píše se rok 190 našeho letopočtu a Čínu pohltil chaos. Dynastie Chan se rozpadá pod vládou dětského vládce, který je pouhou loutkou tyrana jménem Dong Zhuo. Brutální a represivní síla režimu narůstá, zatímco se říše čím dál více propadá do anarchie. Jedinou naději představují tři hrdinové, vázáni bratrskou přísahou. Vojenští vůdci z významných rodin společně vytváří křehkou koalici s cílem oslabit moc nelítostného Donga,“ popisují autoři děj hry v tiskové zprávě.

Naposledy jsme se do vzdálenějších koutů Asie podívali v Shogunovi 2, tudíž exkurzi do Číny vítáme s povděkem. Ostatně jde o plnohodnotný díl, nikoliv spin-off, tudíž předpokládáme, že se nebude šetřit na počtu frakcí či různorodosti jednotek, generálů ani diplomatických pák. Detailů je v tuto chvíli poskrovnu, Total War: Three Kingdoms se v obchodech nejspíše objeví již letos na podzim.

Tento rok by měl vyjít i Total War Saga: Thrones of Britannia, který se zaměří na boje na britských ostrovech v raném středověku. Těšit se můžete na střety mezi křesťanskými králi a vikingskými nájezdníky. Mapa Británie má být díky své detailnosti větší než Total War: Attila, hráčům se tak dostane autentického a historicky přesného hřiště i s méně významnými hrady a osadami.

Čtěte také: Hry roku 2017: Nejlepší strategie

Zdroj:

Tisková zpráva

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz