Domů » Články » Herní novinky » REPORT: Jak vypadal Game On ve znamení Total War: Warhammer 2?

REPORT: Jak vypadal Game On ve znamení Total War: Warhammer 2?

Podali jsme válečné kladivo streamerům i pařanům stolních her

Asi jen málokdo by měl problém s tvrzením, že je vydání hry Total War: Warhammer 2 největší strategickou událostí letošního podzimu. Kromě rozhovoru s hlavním scenáristou hry a chystané recenze jsme také připletli do příprav speciální akce na Game Onu, během níž rozhodně nebyla nouze o válečná kladiva. Jak vypadala největší herní výstava u nás ve znamení Warhammeru?

Ačkoliv se výstava Game On věnuje i vzdálené herní historii, první říjnovou neděli se dočkala přítomnosti mnohem aktuálnějšího titulu. Český distributor Cenega Czech uspořádal speciální akci k vydání strategie Total War: Warhammer 2 a připravil bohatý program takřka pro všechny kategorie hráčů. Na své si přišli Warhammerem nepolíbení laici, PC pařani i hardcore deskovkáři.

Největším lákadlem pro řadu hráčů byli pozvaní hosté – moderátorka a publicistka Alžběta Trojanová, streamer ArcadeBulls a youtuber Martin Rota. Každý z nich se postupně představil jednu ze čtyř hratelných ras a diváci našeho živého vysílání si tak mohli udělat představu o tom, jak se nový Total War vlastně hraje… nebo nemá hrát.

Stream začíná od 14. minuty.


Totalwarovskou štafetu odstartovala Alžběta Trojanová, která se ujala úvodu kampaně Vznešených elfů. Přestože v průběhu hraní přiznala, že je konzolovou hráčkou a obecně se tak nemá ke strategickým titulům, nakonec se jí podařilo pokořit prolog. V ten moment ještě netušila, že byla ze všech tří streamerů nejúspěšnější.

Po krátké přestávce po Alžbětě nastoupil Oldřich Štěrba, známý na Twitchi spíše jako ArcadeBulls. Ten se postavil do čela studenokrevných Lizardmenů, druhé nejobtížněji ovladatelné rasy z nového Total War: Warhammeru. Přes počáteční úspěchy dostaly jeho ještěrky na frak v závěru kampaně, ačkoliv velmi těsně.

Všimli jste si, jak gradovala obtížnost během streamu? Martin Rota nenechal nic náhodě a rovnou si vzal na paškál krysoidní Skaveny, kteří patří pouze do rukou zkušených generálů. Početní, ale lehce ozbrojení hlodavci nakonec byli i na Martina moc a i on po napínavém a urputném boji zamával bílou vlajkou.


Total War: Warhammer 2 je zkrátka výzva, což si mohli ověřit sami návštěvníci v dolním sále na Game Onu. Hra tam totiž byla k vyzkoušení na několika výkonných herních noteboocích od Asusu. A komu nevoněl digitální Warhammer, mohl se pokochat armádou skvěle vypadajících figurek a herní plochou, která stála opodál.

Rozhodně bylo na co koukat. Zkušení pařani stolního Warhammeru vysvětlovali návštěvníkům základní pravidla a těm zvědavějším demonstrovali i bitvu figurek. Ačkoliv se jedná o drahý koníček, musíme přiznat, že jsme při pohledu na detailní a precizně nabarvené modely trošku slintali na SkillZone tričko.

V neposlední řadě si sami návštěvníci mohli nabarvit jednu z figurek od Game Workshopu dle svého gusta a rovnou si ji nechat, případně si k ní přibrat i plakát Total War: Warhammer 2 s podpisem pozvaných hostů. Neděle na Game Onu byla zkrátka nabitá zábavou. Pokud stále nevěříte, mrkněte na naši malou fotogalerii níže. Za fotky děkujeme Mirkovi Jiřičkovi!

Source :
Vlastní
X