Dospělá hra pro dospělé lidi. Sony brání trailer k The Last of Us 2

Bylo klepání kladívkem do paží přes čáru?

Svět The Last of Us rozhodně nepřekypuje usměvavými sluníčky a duhu prdícími jednorožci. Vlastně tomu je přesně naopak – je drsný, nelítostný a plný brutality. Nejinak tomu je i v případě druhého dílu, který se minulý týden na Paris Games Week dočkal již druhého traileru. A ten nešetřil na násilnostech, což vyvolalo vlnu kritiky.

Nutno uznat, že video mělo pár momentů, u kterých jsme bolestivě ušklíbli. Dokážeme si představit, že slabším povahám nemusí úplně vonět bušení kladivem do dívčích paží, zdlouhavý souboj na oprátce či sekera v hlavě. Na druhou stranu si myslíme, že k The Last of Us 2 takhle naturalistický přístup prostě patří.

Z hráčské komunity a především mimo ni se však ozývají hlasy, že trailer byl přespříliš brutální. Podle nich vývojáři zbytečně tlačili na pilu a snažili se hru prodat přes laciné násilné scény, čímž ohrožuili především mladistvé. Jiní vyjádřili zklamání, že autoři dali přednost roztlučeným kostem před prezentací kladných vlastností The Last of Us, jako jsou příběh či pouto mezi hlavními protagonisty.

Viceprezident evropské Sony Jim Ryan ale tvorbu Naughty Dog brání, ba naopak má z traileru radost. „Vývojáři udělali trailer pro svou dospělou hru, která je určená pro dospělé publikum. Nechtěl bych předbíhat, ale The Last of Us 2 se zřejmě dočká ratingu 18,“ vysvětluje v rozhovoru pro The Telegraph. „A je to fér přiznat.“

Dále argumentuje tím, že z pětiminutového videa ke hře nelze vyvozovat, jak se bude ve finále hrát. Také dodává, že v průběhu své show ukázali mnohem více titulů z různých žánrových škatulek, které pak finále v podobě naturalistického The Last of Us 2 ospravedlňují. „Představili jsme pestrou paletu her. O Concrete Genie třeba má dcera řekla, že je to hra, kterou by chtěla zkusit,“ dodal.

Čtěte také: VIDEO – Podívejte se na nový (a depresivní trailer) k Detroit: Become Human

Zdroj:

Gamespot

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz