fbpx

Trump slíbil Norsku dodávku stíhaček F-52. Ty ale existují jen v Call of Duty

Norové skoro měli v hangárech nejmodernější letouny na světě

S Donaldem Trumpem je sranda. Americký prezident má za první rok svého úřadování celou řadu větších či menších přešlapů, která se pak stávají vděčným materiálem pro tvůrce memů. Ani leden se neobešel bez drobné chybičky – Trump totiž prohlásil, že Norsko vyzbrojí stíhačkami F-52. To by nebyl takový problém, kdyby stroje nepocházely jen z Call of Duty: Advanced Warfare. 

Chybička se stala během setkání s norskou premiérkou Ernou Solbergovou, kde se mimo jiné probírala i objednávka několika desítek kusů bojových letounů. „V listopadu jsme zahájili dodávky prvních stíhaček F-52 a F-35,“ řekl Trump s tím, že přesun techniky navíc probíhá rychleji, než se původně plánovalo.

Jeho prohlášení vyvolalo údiv v řadách novinářů, vojenských expertů a v neposlední řadě i hráčů. Problém byl v tom, že model F-52 existuje jen v Call of Duty: Advanced Warfare, což potvrdila pro server The Verge i americká zbrojovka Lockheed Martin.

Trump si s největší pravděpodobností spojil dva odlišné údaje dohromady. Spojené státy měly totiž vyzbrojit Norsko celkem 52 kusy objednaných stíhaček F-35. Se stíhačkami z Call of Duty by se ovšem severské království jistě stalo novou vzdušnou velmocí, kterému byste nechtěli šlápnout na kuří oko.

Internetové obecenstvo se toho samozřejmě chytlo a doufá, že americký prezident slíbí další dodávky zázračných technologií z her, od X-Wingů ze Star Wars přes Gravity Gunu z Half-Life 2 po dubstepové dělo ze Saints Row 4.

Čtěte také: Pornhub vydal žebříček nejpopulárnějších her za rok 2017. Vede Overwatch

Zdroj:

BBC

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz