Tvůrce Far Cry 3: Blood Dragon opustil Ubisoft. Jeho poslední hra byla zrušena

:(

Sérii Far Cry se pod Ubisoftem docela daří. Nejenže se jedná o stěžejní část jeho portfolia, vývojáři se nebojí ani divočejších experimentů. Vedle pravěkého dílu s podtitulem Primal jsme se dočkali neonové parodie 80. let Blood Dragon. A právě její tvůrce ze studia odešel.

Dean Evans z francouzského giganta odešel po dvanácti letech. Během své kariéry se podílel na peckách jako Splinter Cell nebo Assassin’s Creed. S Blood Dragonem upustil uzdu své fantazii a hráče tak pořádně potěšil i překvapil. Bohužel jeho další projekt již světlo světa neuvidí.

Ubisoft nedávno Evansovu nadcházející hru zrušil a jeho tým rozpustil. Zkušenému vývojáři byla nabídnuta práce v pařížské větvi, kterou nakonec odmítl. Aby toho nebylo málo, nedávno se ještě rozvedl se svou manželkou.Myšlenka na stěhování do cizí země mu je proti srsti, a proto se vrátí zpět do Velké Británie.

S vývojem naštěstí Evans úplně nekončí. Po krátké pauze chce založit vlastní studio, v němž hodlá pracovat na odvážnějších titulech. Místo nascriptovaných misí se chce soustředit na kreativnější přístup ke hraní. Pokud se mu jeho plánované hry povedou jako Blood Dragon, nebudeme vůbec proti.

Čtěte také: Historie se opakuje. I Far Cry 5 má tajný konec příběhu

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.