Tvůrci původního Doomu vyvíjí novou FPS BLACKROOM

Podle slavného designéra prvního Doomu Johna Romera by se BLACKROOM mělo vrátit k úplným základům FPS žánru.

John RomeroAdrain Carmack jsou bývalí zaměstnanci studia id Software, jenž stojí za zrodem kultovních FPS. Od svého odchodu ze studia se podepsali pod hromadou dalších titulů, nyní se ale rozhodli znovu spojit síly a vytvořit střílečku z prvního pohledu zaměřenou na um hráče – BLACKROOM.

Příběh by se měl odehrávat v blízké budoucnosti, kdy společnost HOXAR prodává holografické zvané BLACKROOM, zařízení zabírající celou místnost. Nečekaně přijde katastrofa a vlastníkům po celém světě se v hologramech začnou objevovat podivné glitche. Proto se ujmeme role jednoho z inženýrů firmy HOXAR a celou záležitost se vydáme prozkoumat.

Hra by se měla odehrávat uvnitř holografického zařízení, díky čemuž Romero slibuje různorodou nabídku levelů. Ať už půjde o vesmírnou loď nebo westernové městečko, o vašem přežití v rychlých a brutálních soubojích rozhodnou jenom vaše schopnosti.

BLACKROOM ale nemá své vydání ještě naprosto jisté. Romero s Carmackem nejdříve žádají o 700 tisíc dolarů na Kickstarteru, a pokud tuto částku do 32 dní získají, zbytek nákladů zaplatí jejich investoři, podobně jako tomu bylo u Kingdom Come: Deliverance. Jestli se vše vydaří podle plánu, měli bychom se plné verze dočkat v zimě 2018.

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.