Tvůrci zpackané zombie akce The War Z se vrací s novou hrou

Koncept zůstává stejný, provedení bude (snad) lepší

Zombie survival War Z, nyní známý jako Infestation: Survival Stories, před čtyřmi lety způsobil pořádný poprask. Svezl se na vlně popularity DayZ, jenž se snažil napodobit, a vývojáři z Free Reign Entertainment díky tomu stvořili ještě zabugovanější hru, než byl původní mod pro Armu. Nyní to ale vypadá, že se s novým počinem vývojáři pokusí napravit své chyby.

Shattered Skies v několika ohledech následuje kroky svého nešťastného předchůdce. Opět budete vrženi s holým zadkem do neznámého světa s ostatními hráči a vaším jediným úkolem bude přežít. Po mapě jsou náhodně rozmístěny zbraně a ostatní předměty, tentokrát se alespoň vývojáři obešli i bez otravných mikrotransakcí. A pokud zemřete, všechno ztratíte a začínáte zase s prázdnou kapsou.

Avšak místo hord nemrtvých  po světě Shattered Skies brouzdají mimozemská zvířata. Sice podle slov vývojářů za smrt hráčů mohou z 80 % živý protivníci, i zdejší fauna by měla představovat o něco tvrdší oříšek než oživlé mrtvoly.

Shattered Skies zatím sklízí mnohem pozitivnější ohlasy než War Z, stále to ale na úplný happy end nevypadá. Hodnocení hráčů na Steamu nedávno spadlo z poloviny pozitivních recenzí na pouhých 36 %. Snad se tedy nezopakuje debakl s přejmenováním a následným odstraněním z nabídky Steamu.

Čtěte také: Ticho prolomeno. Autoři No Man’s Sky vydali velký update

Radek Procházka
Jablíčkář s love/hate vztahem pro Dotu, který dělá recenze her z pohledu opravdu průměrného až silně podprůměrného hráče.