Twitch bude prodávat hry přímo divákům. Spustí také vlastní herní platformu(1 minuta čtení)

PogChamp

Twitch je jedinečným herním gigantem, jenž pomalu přesahuje i mimo pařanskou komunitu. Nejen proto za něj v roce 2014 Amazon vysolil téměř miliardu dolarů. Tato investice se nesmírně vyplatila a služba dříve určená jen pro streamování se stále rozrůstá.

Z nejoblíbenější platformy pro živé vysílání se letos na jaře stane také herní obchod. V průběhu streamů se divákům začne nabízet možnost si sledovanou hru zakoupit bez nutnosti opustit stránku s vysíláním. Svůj nový titul si poté spustí skrze Twitch Launcher nebo skrze jinou platformu nabízenou vydavateli.

Výdělek se následně rozdělí mezi vývojáře, streamery a Twitch. Tvůrci dostanou 70 %, vysílající hráč 5 % a zbytek skončí v kapse streamovací platformy. Špatně neskončí ani platící hráč, který navíc dostane Twitch Crate. V něm lze nalézt emotikony, odznáčky a loni představené bity.

Svou podporu přislíbili velcí vydavatelé Ubisoft, Telltale nebo Paradox Interactive. Do programu se dostanou také free-to-play tituly, pro které budou nabízeny in-game itemy. Předměty pro nejpopulárnější hry jako CS:GO, Dota 2 nebo League of Legends ale Twitch bohužel nenabídne. Valve a Riot Games mají vlastní platformy a pochybujeme, že by se o výdělky chtěli dělit.

Zda tento krok přinese revoluci mezi herními obchody, nebo půjde jen o velký propadák, ukáže teprve čas. Program půjde do provozu na jaře, přesné datum bohužel udáno nebylo. Zatím ale nabídne hry jen za dolary, další měny přijdou později.

Čtěte také: Streamer zemřel během charitativního přenosu. Selhalo mu srdce

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na