Twitch získal Internet Game Database(1 minuta čtení)

IGBD pro videohry nově patří Twitchi. Ten změnil zdroj informací o videohrách a novému partnerovi otevírá dveře k dalším partnerstvím. Internet Game Database bude zásobovat tisíce partnerů svými informacemi, ale zároveň chce zůstat blízko hráčské komunitě.

Streamovací platforma Twitch rozšířila své portfolio o internetovou databázi her s názvem Internet Game Database a užívanou zkratkou IGDB. Tato databáze funguje podobně jako filmová IMDB, tedy sborník o videohrách od hodnocení po žánry a samozřejmě také recenze uživatelů. Vyhledávání na Twitchi doteď fungovalo skrze portál Giant Bomb, což mělo za následek například upřednostňování větších titulů od známých vydavatelů před debutovými nebo indie hrami. Hlavní vedoucí IGDB Jerome Richter De Forges pro Medium uvedl, že rozhraní stránky zůstává, pouze teď bude databáze využívána k doplnění informací na Twitchi a dalších portálech, aplikacích a službách. Také za celý tým dodává, že otevřenost komunitě zůstává a zve hráče na komunitní Discord IGDB.

Source :

PCGamer

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na