Domů » Články » Herní novinky » Ubisoft prodává nejvíce her na PS4, PC i XONE jsou pozadu

Ubisoft prodává nejvíce her na PS4, PC i XONE jsou pozadu

Kromě prodejů her se Francouzi chlubí i s připravovaným filmem na motivy The Division

Ubisoft měl konzolový trh vždy mnohem raději než PC. Kecy Yvese Guillemota o 95% pirátění stranou, prodeje na Playstationu nebo Xboxu jsou pro Francouze mnohem větší než na počítačích. A letošní zpráva investorům herního giganta je tomu jen důkazem.

Ubisoft vedle spousty informací pro investory a finanční nadšence (kdyby nějací existovali) zveřejnil i podíl prodejů podle platforem. Zde jasně vede Playstation 4, který oproti minulému roku poskočil na 38 %. Xbox One si také výrazně polepšil a předběhl tím i 19procentní podíl PC.

Zajímavé jsou i prodeje v různých světových regionech. Severní Amerika byla ve fiskálním roce 2015/2016 těsně vyrovnaná s Evropou, nyní si užívá náskok skoro o 10 %. Prodeje ve zbytku světa sice úspěšně rostou, stále ale nejsou pro Ubisoft tak zásadní.

V dokumentu se objevila i zmínka o připravovaném filmu na motivy The Division. V hlavních rolích by se měl objevit Jake Gyllenhaal (Slídil, Bojovník) a Jessica Chastain (Marťan, Interstellar). Francouzi s neúspěchem filmu Assassin’s Creed očividně nepočítají a věří i dalším adaptacím.

Čtěte také: Další hrou zdarma bude ujetá střílečka Far Cry 3: Blood Dragon

ubisoft

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X