Domů » Články » Událost Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us skutečně proběhla

Událost Storm Area 51, They Can’t Stop All of Us skutečně proběhla

Jistě jste slyšeli a viděli nejrůznější memes, týkající se této události na Facebooku. I když se jednalo o naprosto nevinný žert, armáda byla z davu fanoušků sci-fi opravdu nervózní. 

Akce sice neproběhla tak jak měla, tedy jako vniknutí na základnu a nalezení mimozemšťanů, ale přímo k bráně Oblasti 51 se vydalo asi 150 lidí. Překonali několik mil pouští, aby si pořídili selfie nebo v případě některých youtuberů provedli falešný raid. K „útoku“ měli použít komický styl běhu ze známého anime Naruto, což jeden z účastníků opravdu udělal, když proběhl za reportérem zpravodajství. 

Největší strach z akce měli představitelé malých městeček, Rachel a Hiko, hlavně kvůli nedostatku jídla, pitné vody, odpadkových košů a toalet. Rachel nemá obchod s potravinami ani čerpací stanici a Hiko na tom není o moc lépe. Místní obyvatelé se snažili odradit návštěvníky, kteří často přijeli oblečeni jen v tričkách, kraťasech a žabkách, což rozhodně není dostatečná ochrana proti škorpionům a hadům ani nízké teplotě. 

Nad celou oblastí byl na víkend uzavřen vzdušný prostor a armáda posílila zabezpečení. Kolem zařízení mimo jiné nainstalovala další kamery, natáhla metry ostnatého drátu, přidala osvětlení a upravila bránu. Za narušení prostoru slíbila zatčení a pokutu ve výši tisíce dolarů. V pátek byl zatčen jeden člověk, když močil na bránu Oblasti a jedna osoba u ní byla zadržena. Iniciátor celé události na Facebooku, Matty Roberts, se zřekl odpovědnosti za poškození majetku či zdraví. Vytvořil ji 27. června a k účasti se přihlásilo více jak 2 miliony lidí. Další 1,5 milion uvedl, že „má zájem“.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X