fbpx

Ukradený prototyp Razer notebooku byl k prodeji na čínském internetu

Neznámý prodejce za něj chtěl 500 tisíc Kč

Mezinárodní veletrh elektroniky CES 17 je vždy překvapivou událostí. Pro Razer to letos platilo dvojnásob a ne zrovna v dobrém slova smyslu. Kalifornská firma se totiž dostala do podobné situace, ve které se momentálně nacházíme i my – neznámý pachatel jí odcizil dva funkční prototypy notebooku přímo ze stánku na veletrhu. 

Razer sice vypsal odměnu 25 tisíc dolarů za jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatele, oficiálně se ale případ zatím nikam neposunul. Avšak internet svou kreativitou překonává všechny standardy – ostatně i v Čechách se okamžitě urodilo pár vtípků na účet kalifornské firmy.

V některých případech je ale těžké, kde končí zábava a začínají vážné nabídky k prodeji ukradeného prototypu. A ještě horší je, když musí nejdříve projít překladem z čínštiny. Jeden model Project Valerie se totiž objevil na bazarové stránce Taobao.

Anonymní prodejce za notebook požadoval 150 000 čínských juanů, což je v přepočtu 560 tisíc Kč. Na zboží v použitém stavu, které aktivně hledá americká policie, to je celkem odvážná nabídka. Bohužel její pravost se zatím nepodařilo ověřit. Razer a americká policie momentálně spolupracuje s Interpolem na ověření legitimity inzerátu.

Velké naděje ale neznámému prodejci nedáváme. V inzerátu totiž použil foto přímo z výstavy CES a možnost, že nápadný notebook zvládl propašovat tak rychle do Číny, taky moc pravděpodobně nezní. Zase na druhou stranu – v Číně je možné všechno.

Čtěte také: Někdo ukradl Razeru dva prototypy notebooků se třemi monitory
Čtěte také: Ukradli nám notebooky. Za nález nabízíme až 20 000 Kč

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.