Domů » Články » Úřady vyšetřují reklamní kampaň No Man’s Sky. Hráči ji označili za klamavou

Úřady vyšetřují reklamní kampaň No Man’s Sky. Hráči ji označili za klamavou(2 minuty čtení)

Zklamání nad stavem titulu donutilo některé hráče, aby kontaktovali ASA.

Kontroverze okolo No Man’s Sky možná bude mít o něco drsnější dohru. Vývojáři si uhryzli větší sousto, než dokázali spolknout, a ti nejzklamanější zákazníci podali podnět k vyšetření reklamní kampaně Hello Games britskému úřadu Advertising Standards Authority.

Ten už v tuto chvíli zahájil potřebné práce k tomu, aby rozhodli, zda byla reklamní kampaň během vývoje No Man’s Sky klamavá. Reagovali tak na žádost několika hráčů, kteří se ozvali britské organizaci ASA. V případě, že posudek označí kampaň nezávislých vývojářů za závadnou, mohou navrhnout soudu její stažení, případně udělení sankce. Její pracovníci v tom už mají ostatně zkušenosti – pod jejich lupou se již ocitl i Apple, Square Enix či EA.

Předmětem vyšetřování bude právě porovnání obrázkových materiálů či gameplay videí s finální podobou hry. Podle obvinění totiž nereprezentují skutečný stav No Man’s Sky na Steamu. Mluví se především o grafické stránce i chybějících herních prvcích, jako jsou vesmírné bitvy či absence načítacích obrazovek.

Práce na posudku sebere nějaký ten měsíc, v tuto chvíli se ASA nezmohla na více než potvrzení, že probíhá vyšetřování. Hello Games už od více než měsíc nekomunikuje s médii ani fanoušky a i šéf Sony Šuhei Jošida se na konto vývojářů nevyjádřil dvakrát lichotivě – podle něj nezvládli svou PR kampaň a slibovali víc, než dokázali splnit.

Níže se můžete podívat na dva roky starý gameplay trailer ze hry. Rozdíl oproti současnému stavu letního titulu je více než zřejmý. Hned vypadá downgrade grafiky u Watch Dogs jako něco, nad čím bychom jen mávli rukou.

Čtěte také: Šéf Sony: Vývojáři No Man’s Sky nezvládli komunikaci s hráči, naslibovali příliš mnoho

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X