fbpx

USA se rozhodlo zakázat gambling s CSGO skiny

Státní komise pro hazardní hry ve Washingtonu rozhodla, že nelegální sázení skinů už nebude v USA tolerováno.

Každý z nás si pod slovem hazard určitě vybaví herní automaty, poker nebo další způsoby vsázení peněz za vidinou mnohdy nepravděpodobné výhry. Věděli jste ale, že pokud si vsadíte CSGO skiny na některý z probíhajících zápasů vašeho oblíbeného týmu, tak vlastně porušujete zákony nelegálním vsázením? 

Alespoň v USA. Od té doby, co do oblíbené akční hry Counter Strike: Global Offensive byly přidány skiny, začaly vznikat i první internetové stránky, které se zabývaly sázením těchto kosmetických doplňků na zápasy profesionálních týmů. Jelikož se dá v této oblasti velmi dobře vydělávat, někteří opravdu dobří jedinci už si díky tomu dokázali přijít na slušné peníze.

Spojeným státům, či spíše jejím relevantním institucím, však tento typ vsázení nezamlouvá, a tak se jej rozhodli nadobro zakázat. Obrátili se proto už začátkem letošního roku na státní komisi pro hazardní hry ve Washingtonu, která tento případ začala projednávat přímo se společností Valve. Netrvalo to dlouho a komise došla k závěru, že je nutné zakázat využívání skinů za účelem hazardu. Valve má tedy do 14. října čas, aby se rozhodlo, jak zamezit zneužívání platformy Steam třetími stranami. Pokud Valve do určené lhůty neodpoví, vývojářům bude hrozit soud.

Čtěte také: Více jak 11 000 hráčů CSGO a Dota 2 bylo zabanováno

csgo_skins

Zdroj:

VG247

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.