Domů » Články » V Death Stranding se možná ztratíte, říká Kojima

V Death Stranding se možná ztratíte, říká Kojima

Mnozí hráči po posledních videích ze hry Death Stranding říkájí, že se bude jednat jen o simulátor chození. Dle tvůrce tomu ale tak není.

Ano, opět píši o Death Stranding a opět se u psaní na hru těším. Někteří hráči po posledních ukázkách na titul zanevřeli, ale já to mám naopak. V hype trainu mám zaplacenou první třídu a vezu se plnou rychlostí. Ne každý to tak má a tak se Kojima rozhodl zbořit mýtus o tom, že by Death Stranding měl být jen walking simulator. Svěřil se tak magazínu Game Informer.

„Když jsem se koukal, jak hru hrají testeři a naši zaměstnanci, tak ze začátku hru nikdo nepochopil. Jakmile se ale do hry více dostanete, i pouhé chození je zábava. Je to stejné, jako když se poprvé objevil stealth žánr a Death Stranding je žánrově také něčím úplně novým.“

Dodává, že s tímto už má navíc zkušenosti. Když vyšel první Metal Gear v roce 1987, hodně lidí také nechápalo, že se musí plížit, ale mnohým se to zalíbilo a stealth žánr se stal velice populárním.

Hra bude navíc obsahovat nový systém “strand”, na který se také Kojima odvolává. Ve zkratce se jedná o ovlivnění světa jinými hráči. Budete nacházet jejich výbavu, zprávy a dokonce by měl jít ovlivnit i ráz krajiny kolem vás.

„Je dost pravděpodobné, že se na začátku hry budete cítit ztraceni. Přirovnal bych to k filmu Vetřelec, ve kterém postupně zjišťujete informace o světě a co se vlastně děje. Je možné, že vás hra začne bavit až po odehrání 50%. Dnešní hráči jdou do hry s tím, že již vědí, co je čeká. Ovšem já nechci, aby tento pocit měli. Každý by měl začít pěkně od začátku a přijít na všechno sám, prostě žádné vodění za ručičku.“

Je tedy jasné, že hra nebude pro každého, v tom je ale právě její kouzlo. Death Stranding vychází 8. listopadu a doufám, že hra bude tak geniální, jak ji Kojima prezentuje. Prozatím mě žádným titulem nezklamal, takže by to tak mohlo zůstat i nadále.

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] tu téměř pravidelnou rubriku Pery a Death Stranding. Čím více se blíží vydání, tím více se dozvídáme. Tentokrát o hře promluvil Shuei […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X