V Japonsku byl zadržen muž, jež posílal výhrůžky společnosti Square Enix(1 minuta čtení)

V pořadí již druhé letošní zadržení policií, která v Japonsku musela zasáhnout proti výhrůžkám smrtí zaměstnancům Square Enix. Podpálením studia hrozil muž proto, že neustále prohrával ve videohře.

Čtyřicetiletý Japonec byl zadržen za údajné posílání výhružných zpráv vývojářskému a vydavatelskému gigantovi Square Enix, který stojí například za Final Fantasy a nově plánuje svojí hru s augmentovanou realitou po vzoru Pokémon GoWizards Unite. Muž měl ve zprávách vyhrožovat žhářstvím ve stylu “opakování Kyoto Animation”. Studio Kyoto Animation bylo totiž 18. července zapáleno neznámým žhářem a v hořící budově položilo život 35 zaměstnanců. Důvodem výhrůžek přitom byla mužova naštvanost, jelikož neustále prohrával ve videohře. Policie nesdělila bližší informace, údajně se ale mělo jednat o mobilní videohru. V emailu, kde se dožadoval vrácení peněz za “shitty” hru připojil větu o nedávné tragické události v Kyoto Animation a kauza byla na světě. V Japonsku byl letos za podobnou událost zadržen i další muž, který vyhrožoval Square Enixu poté, co do hry investoval 1 500 liber, a přesto nedostal kýžený herní předmět.

Source :

Eurogamer

Láďa Havrland
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na