Domů » Články » V konzoli PlayStation 5 by mohl být hlasový asistent

V konzoli PlayStation 5 by mohl být hlasový asistent

Hlasový asistenti jako Siri nebo Alexa jsou čím dál tím oblíbenější. Aby také ne, když se mnohdy stávají součástí chytrých domácností a svým uživatelům usnadňují život. Není tedy divu, že i Sony chce mít ve své konzoli něco podobného.

Pomocí tohoto asistenta si sice nezavoláme, neobjednáme jídlo nebo nenajdeme turistické místo, zato ale budeme moci dělat jiné věci, jak odhalil analytik Daniel „ZhugeEX“ Ahmad.

Ten totiž objevil patent, který ukazuje hlasového asistenta v PlayStation 5. Informace o ději na obrazovce se vám pak zobrazí na televizi nebo mobilním telefonu. Po vyslovení fráze “Hey PlayStation” se asistent spustí a díky “deep learning enginu” vám dokáže odpovědět, například jak porazit určitého nepřítele.

Z toho vyplývá, že vývojáři budou muset do svých titulů integrovat složku, která bude s asistentem spolupracovat, takže zřejmě ne všechny hry budou s tímto systémem kompatibilní. To by ovšem vždy mohl vyřešit update. Zatím jsou to ale jen spekulace. Co se přesně za patentem skrývá, zjistíme až po vydání PlayStation 5.

Source :

GamesRadar

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X