Domů » Články » V Ninja Theory chtějí změnit definici vnímání her pomocí nového projektu

V Ninja Theory chtějí změnit definici vnímání her pomocí nového projektu

Ninja Theory je vcelku vizionářské studio. Poté co vydali Hellblade: Senua’s Sacrifice, bylo celkem jasné kam se jejich další tvorba bude ubírat. Jejich hra dokázala vyobrazit psychické poruchy hlavní postavy tak, jako žádná jiná. Tím to ale zdaleka neskončilo.

Přibližně před týdnem oznámilo studio hru Project Mara, která má za úkol vyobrazit reálné psychické poruchy. Bude se jednat o horor, u kterého se prý budeme bát jako nikdy. Do tohoto portfólia zapadá i The Insight Project. Vývojáři zde budou pracovat s reálnými klinickými daty z nejrůznějších stavů, které pomocí nejmodernější technologie a game designu mají přenést ty nejreálnější pocity do videoher.

Nyní se ale objevil ještě Project Dreadnought, který má být takzvaným gamechangerem. Jestli pod tento projekt spadají dvě již zmíněné hry, těžko říci. O Project Dreadnought se však rozpovídal zakladatel studia Tameem Antoniades pro magazín GQ. Dle jeho slov je tento projekt největší, na kterém zatím studio pracovalo a spolu s ním započne i nová éra vnímání videoher. „Bude to nová definice chápání zábavního průmyslu a řekl bych, že to změní i chápání samotné reality. Project Dreadnought bude úplně nové médium, které navíc bude zřejmě také úplně posledním, více se totiž přbližit realitě už nelze,“ prohlásil sebevědomě Antoniades.

Zatím se však neví, jestli se to týká i VR technologie, která je na vzestupu nebo jen klasických herních titulů. Je však vidět, že studio Ninja Theory se o VR zajímá. Minulý rok v říjnu ze studia zazněl výrok: „Naší ideou je přiblížit se realitě tak, jak je to jen vůbec v dnešní době možné. Chceme vytvořit prostředí, které bude fungovat stejně jako v reálném světě. To je něco, v čem jsme, aspoň myslím, světovou špičkou.“ Uvidíme tedy, co se přesně z Project Dreadnought vyklube. Snad nám Ninja Theory brzy prozradí více.

Source :

WCCFTech

Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X