Domů » Články » V textové hře AI Dungeon 2 můžete dělat prakticky cokoliv

V textové hře AI Dungeon 2 můžete dělat prakticky cokoliv

Myslíte si, že doba textových her je dávno za námi? Tak to vás rád vyvedu z omylu. AI Dungeon 2 je zábavná věc, ve které můžete dělat cokoliv vás napadne.

Hra je zvláštní hlavně tím, že ji pohání umělá inteligence se strojovým učením. Nejedná se o žádný uhlazený herní projekt, ale o pokus vývojáře Nicka Waltona vytvořit něco jedinečného. K tomu využil sílu nejmodernější systém generování textu s otevřeným zdrojovým kódem. Ten vytvořila společnost OpenAI a Walton do něj nahrál spoustu textu ve stylu gamebooků, kde si každý zvolí své vlastní dobrodružství.

Jediné, co vás při hře limituje, je vaše fantazie. Navíc si ji lze zahrát přímo v prohlížeči pod tímto odkazem. Poté, co projdete základním nastavením hry, už vám nic nebrání ve vašem dobrodružství. Je opravdu je a jen na vás, co prožijete. Můžete například bojovat s orky, nebo se s nimi spřátelit a založit nové náboženství. Možností je opravdu hodně. Někteří se dokonce své herní zážitky sdílí na Twitteru. Samotný Nick Walton se třeba pochlubil tím, že se připojil k partě orků jako jejich bubeník a cestoval s nimi po království.

Jiní zase zkoušeli hru přelstít a hledali východ z téhle simulace. Hra se však ani v tomhle případě nedala. Ostatně to dokazuje i tweet uživatele PotatoSol, který napsal: „Zkoušel jsem rozbít hru, ale myslím, že jsem místo toho rozbil celou realitu.

Takto bychom mohli pokračovat donekonečna. Ovšem lepší bude když si sami AI Dungeon 2 zahrajete a pochlubíte se sami svými zážitky. Hra komunikuje jen v angličtině, takže to chce mít alespoň nějaké ty základní znalosti. Přinejhorším vám určitě pomůže překladač otevřený v nové záložce prohlížeče. Takže na co ještě čekáte?

Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X