Domů » Články » Taktická Valkyria Chronicles 4 se chlubí plejádou novinek. Má být přístupnější i pro nováčky

Taktická Valkyria Chronicles 4 se chlubí plejádou novinek. Má být přístupnější i pro nováčky

Ačkoliv jsem velkým fandou japonské popkulturní produkce, válečnou sérií Valkyria Chronicles jsem byl až do letošního Gamescomu zcela nepolíben. Animovaná franšíza z dílen Segy se už několik let těší skvělým ohlasům z celého světa a dle prvních dojmů z E3 čtvrtý díl zřejmě nebude žádná ostuda.

Příběh se točí kolem jednotky fiktivní Atlantické federace, která se v čele s tankovým velitelem Claudem Wallacem pokouší zvrátit průběh války s Východní imperiální aliancí ve svůj prospěch a troufalou ofenzívou dobýt nepřátelské město. Pokud jste nehráli předešlé díly, nemusíte hned zahazovat flintu, jejich znalost totiž není úplně třeba – jen vám uniknou některé reference a easter eggy, což se dá přežít. Případně si můžete doplnit vzdělání zkouknutím anime nebo přečtením doprovodné mangy, abyste zůstali trošku v obraze.

Hra v sobě mísí prvky RPG a tahové strategie, kdy má každá z animovaných jednotek jen omezený počet akčních bodů na jeden tah. V každém kole můžete rozmisťovat své parťáky, hlásit nepřátelské pozice či na ně rovnou střílet. Opatrný postup zde hraje hlavní roli, pokud totiž na konci kola necháte své jednotky bez krytu, stanete se lehkou kořistí pro protivníkovy ostrostřelce.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=roq9SGXwY_E” /]

Čtvrtý díl Valkyria Chronicles přináší do letité série hned několik novinek. Kromě nového prostředí a příběhu rozšíří řady vaší armády granátníci. Sice jsou oproti průzkumníkům či rangerům o poznání pomalejší, jakmile ale rozloží své minomety, mohou na velkou vzdálenost nadělat pořádnou paseku. Podle vývojářů je zúročíte v misích, kde se nepřátele schovávají v opevněných stanovištích za kopečky.

Nově může umírající jednotka také povzbudit parťáky posledním válečným pokřikem, než padne do bezvědomí, nebo naopak sama nabrat zbytky sil a na jedno kolo rozpoutat závěrečné peklo. Ať už si vyberete to či ono, pokud svého geroje neošetříte do tří kol medikem, je navždy po něm. Samozřejmostí jsou pak dosud neviděné zbraně, speciální schopnosti pro každou příběhovou postavu a hromada líbivých animovaných cutscén.

Z Valkyria Chronicles 4 se rýsuje pořádná porce taktické zábavy a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měla hra zklamat své věrné fanoušky. Údajně má být také o něco přístupnější nováčkům v sérii, tak třeba do ní zabřednu časem taky. Do kresleného konfliktu se můžete se mnou vrhnout už za měsíc, tedy 25. září tohoto roku.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=rEkRV2eySP4″ /]

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X