Firewatch

PC PS4
Sledovat
9

Nářez

Valve to s hrami myslí vážně. Koupil studio Campo Santo, která stálo za Firewatchem

Half-Life 3 potvrzen?

Valve má s kupováním studií a přijímáním zkušených vývojářů do svých řad dost zkušeností. Tvůrci Portalu byli dříve jen nadšenými studenty, autoři Left 4 Dead oba díly vydali již pod vedením herního giganta, než se znovu odtrhli a obnovili Turtle Rock Studios. Od spuštění jejich MOBA titulu Dota 2 ale Valve na vývoj velkých her nějak zapomněl. Tedy do chvíle, než se objevilo Campo Santo.

Jestli vám název studia nic neříká, jejich prvotina Firewatch bude určitě lepším pomocníkem. Campo Santo bylo založeno herními veterány, kteří se mohli chlubit prací na The Walking Dead nebo ve studiu Double Fine. A na konci loňského roku se pustili do tvorby adventury In the Valley of Gods.

O víkendu se ale objevilo oznámení, že Valve koupilo celé studio i s jejich nedokončenou hrou. Všech dvanáct vývojářů se tím přesune do jedné z největších herních firem na světě a In the Valley of Gods změní svého vydavatele. Valve tak dostojí svému nedávnému slibu a začne znovu vydávat (a zřejmě i vyvíjet) hry.

Otázkou tedy zůstává, co bude tým Campo Santo dělat po dokončení jejich nadcházející adventury. Přeci jen jejich expertiza je ve především vyprávění příběhů, což se pro Artifact, Dota 2 nebo Counter-Strike moc nehodí. Vývojáři naštěstí slíbili stále vydávat jejich čtvrtletní zprávu o stavu studia, snad se brzy dočkáme nových informací.

Čtěte také: Vypustí Ubisoft další hlídací psy? Brzy se nejspíše dočkáme oznámení Watch Dogs 3

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.