Domů » Články » Herní novinky » Nizozemští a belgičtí hráči CS: GO už si žádné lootboxy neotevřou. Valve je tam zablokoval

Nizozemští a belgičtí hráči CS: GO už si žádné lootboxy neotevřou. Valve je tam zablokoval

Na řadě může být i Dota 2

Spor mezi Valve, Belgií a Nizozemskem už má po dlouhých debatách svou dohru. Herní velikán nakonec nedokázal obhájit přítomnost lootboxů v Counter-Strike: Global Offensive, ustoupil tlaku úřadů a zablokoval tamějším hráčům možnost otvírat lootboxy. Podle kontrolních komisí totiž šlo o formu hazardu.

Valve tímto krokem reagoval na plánovaná omezení ze strany belgických a nizozemských úřadů. Podle nich jsou bedničky s virtuálním lupem formou hazardu, tudíž musí podléhat regulacím. Tamější hráči si tak musí na otvírání lootboxů nechat zajít chuť. Svou sbírku skinů si mohou aktuálně rozšířit pouze přes Steam Market nebo znovu obnovené obchodování s jinými uživateli.

Pro Valve jde o poměrně zapeklitou situaci, jelikož právě tyto mikrotransakce jim už několik let generují pohádkové peníze. Dota 2 je pro tuto chvíli v suchu, i na ni ovšem zřejmě dojde řada. Navíc podobné zákroky ze strany úřadů zvažují i další státy.

„Obvinění od De Kansspelautoriteit (Nizozemský úřad pro hazard) se liší od názoru ostatních zemí ohledně lootboxů. Najali jsme proto nizozemského odborníka, podívali se na nedávný průzkum od Kansspelautoriteit a prostudovali jsme více místní zákony. Stále nerozumíme nebo nesouhlasíme s rozhodnutím Kansspelautoriteit a komunikovali jsme s úředníky, aby lépe pochopili CS: GO a Dota 2,“ napsal v červnu Valve poté, co zablokoval obchodování mezi hráči v Nizozemí a Belgii.

Úřady původně chtěly zatočit s lootboxy už vloni kvůli Star Wars: Battlefront 2. Multiplayerová akce od DICE ale kupodivu unikla jakýmkoliv restrikcím. Ty naopak dopadly na CS: GO, a to kvůli porušení zásadní podmínky:„Lootboxy obchází zákon, pokud jsou předměty z nich přenositelné. Lootboxy neobchází zákon, pokud jsou předměty z nich nepřenositelné.“

Čtěte také: The Culling 2 totálně propadl. Za poslední den ho hráli jen dva lidé

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X