fbpx

Valve: Modeři by rozhodně měli dostávat zaplaceno

Situaci kolem modů pro Skyrim opakovat nechtějí

První pokus dostat placené mody na Steam nedopadl úplně nejlépe. Popravdě se jednalo o pořádný průšvih. Valve novou službu nepředstavilo nejšťastněji, od herní komunity dostalo pořádně vyhubováno a službu krátce po uvedení stáhlo.

V Bellevue ale nikdy nepřestali věřit, že placení moderů je správný nápad. Od placených Skyrim modů uběhly téměř dva roky, během kterých jsme o finančním ohodnocení komunitních tvůrců skoro nic neslyšeli. Avšak Valve na svůj nápad ani zdaleka nezapomnělo.

Minulý týden se Gabe Newell kromě problémového vývoje pro konzole rozpovídal také o placených modech. „Situace kolem Skyrimu byla průšvih. Nebyl to ten správný čas vydat tuto specifickou věc a udělali jsme několik nešikovných a hloupých rozhodnutí ohledně jejího uvedení,“ řekl pro PC Gamer.

„V jistém smyslu je dobré mít správný poměr mezi pozitivními signály a šumem, které herní komunita posílá vývojářům. Modeři vytváří velké množství hodnot a my si myslíme, že by za ni měli být rozhodně adekvátně ohodnoceni,“ pokračoval ve své myšlence Newell.

Dva roky starý nápad není ani zdaleka mrtvý, nejspíše ale nějakou chvíli potrvá, než o placených modech uslyšíme znovu. Snad vývojáři z Valve přijdou na lepší postup než placené mody pro Skyrim. Přeci jen dokážou modeři v mnoha případech překonat původní hru a s trochou financí by se třeba projekty jako Skyblivion dokončily mnohem rychleji. A lidi z Enderalu by si odměnu taky zasloužili.

Čtěte také: Milujeme PC. Konzole mají příliš mnoho překážek, tvrdí Valve

Shadow Scale Set byl jedním z prvních modů, které si hráči mohli na Steam koupit. A také poslední.

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.