Domů » Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Odhaleny nové dovednosti a informace!

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Odhaleny nové dovednosti a informace!

Protože byl Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 odhalen teprve nedávno, je pro mnohé překvapením, že se vývojáři tak rádi dělí o nové informace. Po ukázce toho, co nabízejí jednotlivé edice hry a kolik bude rozšíření, se rozhodli popsat některé dovednosti.

Hru začneme jako takzvaný “Thinblood“ – mladý upír, který je mnohem slabší než jeho příbuzní z klanů. Pro starší upíry bude naše hlavní postava vyvrhel a podřadný tvor, na které se často pořádají hony. Naštěstí je Seattle, kde se bude druhý díl odehrávat, v tomto ohledu mnohem mírumilovnější a tolerantnější než jiná města.

Na začátku si budeme moci vybrat ze tří možností (disciplín), jakým směrem se bude náš hrdina vyvíjet. První je Chiropteran, který se inspiruje u klasických upírů a jejich vztahem k netopýrům. Například schopnost Glide vám umožní krátce plachtit, dostat se do jinak nepřístupných míst nebo se snést z výšky na nepřítele. Tato vývojová větev vám také umožní přivolat hejno netopýrů.

Druhou disciplínou je Mentalism, využívající telekinezi k manipulování předměty nebo dokonce k vytrhnutí zbraně z rukou nepřítele. Levitate zvedne nepřítele nebo různé předměty do vzduchu a odhodí je.

Třetí je Nebulation, specializující se na přivolání a ovládání mlhy. Dovednost Mist Shroud obklopí hráče mlhou tak, že utlumí zvuk kroků a omezí viditelnost postavy. Ta se dá vylepšit na úplnou proměnu v mlhu, takže umožní se protáhnout potrubím nebo provést stealth útok na nic netušící oběť. Envelop zase vytvoří vír, který „obalí“ nepřítele, oslepí ho a začne dusit.

Vydání Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 je v plánu na březen 2020 (PC, PS4, Xbox One).