fbpx
Domů » VÁNOČNÍ RÁDCE: O čem herní nerdi sní 3. část

VÁNOČNÍ RÁDCE: O čem herní nerdi sní 3. část

Milí Ježíšku, k Vánocům bych si přál knihu o hrách…

Nevíte, co si přát letos k Vánocům, nebo co k nim naopak pořídit takovému hernímu nerdovi? Nebojte, ani v jednom případě na to nejste sami. Připravili jsme si pro vás totiž seriál na téma, o čem každý fanoušek videoher sní. No a protože v případě knih nežijeme stejně jako díky hrám jenom jeden život, nýbrž mnoho, dnes se podíváme právě na ně. Nepůjde ovšem o knihy jen tak ledajaké. Dnes vás totiž seznámíme s výkvětem takzvaného LitRPG žánru.

Že vám tenhle název nic neříká? Není se úplně čemu divit, v našich končinách jde totiž o relativní novinku. Garantujeme vám ovšem, že pokud ke čtení nemáte vyslovený odpor a máte rádi klasická RPG či dokonce MMORPG, budete mít hodně velký problém se od níže uvedených knih odtrhnout!

Cesta šamana je naprosto dokonalá LitRPG fantasy série, jejíž první tři díly už se díky našemu oblíbenému knižnímu nakladatelství FANTOM Print dočkaly překladu do češtiny. Víc vědět nepotřebujete, upalujte do herních obchodů, protože tohle je povinná četba každého hráče… Ale teď vážně. Tahle série je mistrovský kousek, který si neskutečně užijete. Pokud nám nevěříte, pořiďte si jenom první díl, ale pak nenadávejte, že nemůžete okamžitě sáhnout po tom dalším!

Obránce perimetru a jeho první díl s podtitulem Sektor Osm se sice zatím jako absolutní pecka netváří, ale na jeho konci se akce teprve rozjížděla a druhý už je v edičním plánu FANTOM Printu hned za čtvrtou Cestou šamana, no a to už něco znamená! Pokud před fantasy raději dáváte přednost sci-fi, neváhejte ani vteřinu!

Ready Player One: Hra začíná musí tenhle výčet chtě nechtě zakončovat. Pokud jste viděli film, máte hodně hrubou představu o tom, jaká jízda vás čeká na stránkách jeho knižní předlohy. U nás sice stále vyhrává Cesta šamana, Ready Player One jí ale zdatně šlape na paty!

Source :

Redakce