Far Cry Primal

PC PS4 Xbox One
Sledovat
7

Fajnovka

Ve Far Cry Primal si ochočíme i medojeda

Hlavní postava je celkem šikovný lovec a zvířata může klidně ochočit nebo se na nich projet.

Oznámení Far Cry: Primal bylo o trochu více překvapivé jak aprílové představení Far Cry: Blood Dragon. Přeci jen 1. duben ubíral Blood Dragonu na vážnosti a mnoho lidí hru bralo jako žertík Ubisoftu. Oproti tomu Far Cry: Primal je už od začátku potvrzené jako plnohodnotný díl.

Zasazení v době kamenné bylo originálním krokem, mnoho her se do této éry nepodívalo. Vývojáři museli přijít s kopou nápadů, jak efektivně přesunout Far Cry do doby, kdy se lidem o střelných zbraních ještě pár tisíc let nesnilo.

Jak je ve videu níže vidět, s kombinací kamene, klacku a kosti se tvůrci pořádně vyřádili a i přes absenci střelného prachu se dočkáme širokého arzenálu. Taková včelí bomba je stejně hrozivá jak její jméno napovídá.

A zbraněmi výčet možností, jak zabít ostatní lovce a sběrače, daleko nekončí. Hlavní postava bude mít možnost ochočit divoká zvířata a poslat je proti nepříteli. Na těch větších se bez problému projedete, takže nebude problém vjet do bitvy na zádech medvěda a s medojedem v ruce.

Součástí videa je i představení oprava a rozšíření vesnice vašeho kmene, která bude na začátku hry skoro zničena. Celé to zní zajímavě, tak snad se 1. března, kdy hra vychází na PC, PS4 a Xbox one, dočkáme skvělého pokračování série Far Cry.

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.