Domů » Články » Vedení Disney by rádo na trhu vidělo více příběhových her

Vedení Disney by rádo na trhu vidělo více příběhových her(1 minuta čtení)

Postupné skupování velkých značek společností Disney bylo, a pro spousty fanoušků stále je, kritickým okamžikem oblíbených univerz. Obrovský kapitál tohoto kolosu však může být v mnoha ohledech spíše vítězstvím, nežli prohrou. 

Dobrým znamením jsou pro nás hráče i slova viceprezidenta společnosti Disney v oblasti her a interaktivních platforem, Seana Shoptawa. Ten během summitu DICE 2020 prohlásil, že lpí na vývoji nových singleplayerových her s důrazem na kvalitní příběh. Touto cestou chtěl podpořit i vývojáře velkých či malých studií, soustředící se na tento typ her. Speciálně vyzdvihl podporu Disney pro všechny tituly, které budou chtít využít rozsáhlého katalogu charakterů, jejichž vlastnická práva patří právě této společnosti. Jakožto ikonické příklady uvádí hry Marvel’s Spider-Man z roku 2018 a nejnovější videoherní zpracování Star Wars s podtitulem Jedi: Fallen Order. „Jsem zde z jednoho prostého důvodu. Podpořit vás všechny při tvorbě opravdu unikátních věcí za pomoci našeho katalogu světů a charakterů. Chceme pomoci síle kreativity napříč všemi zábavními průmysly,“ říká Sean Shoptaw. Jednoznačně tak podtrhl renesanci her pro jednoho hráče, které se během posledních let opět začaly dostávat k moci.  Hráčům, kterým už začínají lézt krkem kompetetivní tituly, se musí nadcházející časy více než zamlouvat.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Václav Brixí
Written by
Jsem nadšený hráč videoher, především RPG a akčních FPS, velmi špatný hráč strategických her. Milovník knížek, především fantasy, sci-fi a historie. Student na Jihočeské Univerzitě v oboru Kulturních Studií se zaměřením na populární kulturu a samozvaný odborník na hudbu.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X