Domů » Články » Herní novinky » Jako by vypadal svět Spider-mana na LSD? Precizní skákačka Verlet Swing vám to převede

Jako by vypadal svět Spider-mana na LSD? Precizní skákačka Verlet Swing vám to převede(2 minuty čtení)

Hra už je k dispozici na Steamu

Verlet Swing je pro mně hra dělaná na míru. Mé středoškolské období z velké části zhltlo bunny-hopování, surfování a long-jumpování v Counter Strike: Source, a Verlet Swing se očividně podobnými hrami silně inspiroval. 

Vaše hlavní herní náplň ve Verlet Swing zní ze začátku velice jednoduše – vyhnout se všem překážkám na mapě a co nejrychleji se dostat do cíle. Vašim jediným pomocníkem je světelné lano, které musíte vystřelovat a plynule se ním zachytávat na všemožné objekty. Nejlépe si představte Spider-mana a jeho pavučiny, kterými si neustále pohybuje herním pískovištěm.

Mrakodrapy New Yorku ale vyměňte za tzv. vaporwave svět plný bizarních objektů a neonových barev. Na začátku hra vypadá poměrně normálně (s jednoduchými sochami, pyramidami a podobnými geometrickými objekty), ale postupně se prostředí zvrhne ve šílený LSD sen – začnete skákat mezi lebkami démonů, létajícími karbanátky, skákajícími kapry i levitujícími pizzami.

Verlet Swing je zkrátka hra pro puristy a lidi, co mají rádi výzvu. Jejím hlavním tahákem nekonečné resetování a zlepšování vašich časů o setinky sekund, žádné další mechaniky zde nenajdete. Proto si ale vývojáři připravili celou řadu vedlejšího obsahu, díky kterému hra nekončí ani po překonání všech 100 levelů.

Samozřejmě nepřijdete ani o žebříčky s těmi nejrychlejšími hráči – globální i twitchové. Speciální challenge módy vyždímají vaše schopnosti do poslední kapky. Podpora vytváření a sdílení vlastních map na Steam Workshopu má dle slov autorů zajistit dostatek zábavy i dlouho po vydání hry.

Zaskákat si můžete již nyní – Verlet Swing vyšel 18. září na PC. Na Steamu už sbírá kladné recenze a aktuálně je i v malé slevě za 10,61 euro.

Čtěte také: Krvavý balet v ulicích čínské metropole. Hong Kong Massacre je akčním mixem Hotline Miami a Max Payne

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=QdhFCT180hE” /]

Source :
Vlastní
X
X