fbpx

VIDEO: Fandovský Half-Life 2: Episode 3 už má hotový scénář. Dočkal se i tech traileru

Borelióza se vyvíjí

Přesně před měsícem jsme vás informovali o výtvoru s názvem Project Borealis – fanouškovském projektu, který si klade za cíl se stát kompletní třetí epizodou pro Half-Life 2. Po půl roce se vývojáři znovu ozvali a přinesli nám nejen informace o velkém pokroku, ale i ukázku z technického dema hry. A nevypadá to vůbec špatně.

Zpráva od vývojářů z minulého roku hovořila o tom, že je příběh hotový z poloviny. Nyní je však první verze příběhu hotová úplně, a s pomocí zpětné vazby od zbytku týmu se nyní pracuje na vybroušenější verzi druhé.

Špatně na tom není ani technická stránka hry. Animace se snaží držet časování a pohybů z originálního Half-Life, autoři se však nevyhnuli nutkání přidat sem tam svůj vlastní otisk. První levely jsou již ve fázi testování a tvorba nových pokračuje „mílovými kroky“. Pracuje se taktéž na novém zvukovém systému, vylepšení fyziky a grafického vykreslování.


Ve výrobě je také menu grafického nastavení. Jak se povedly animace a modely zbraní, zjistíte v přiloženém videu. Z mého pohledu se vývojáři nemají za co stydět – vše, co je dokončené, vypadá až „tříáčkově“, na tým nadšenců skvělá práce.

Zveřejněny byly také nové concept arty, kterými se můžete pokochat na obrázcích níže. Hra má k dokončení ještě daleko, zatím však vypadá velmi nadějně. Nezbývá tedy než doufat, že se Project Borealis dočká zdárného konce.

Čtěte také: SOUTĚŽ – Vyhrajte se SkillZone podcastem tričko Dead Effect 2 a knížku Star Wars!

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.