Domů » Články » Videohry zasáhly do kampaně slovenských parlamentních voleb

Videohry zasáhly do kampaně slovenských parlamentních voleb(1 minuta čtení)

Slovenské parlamentní volby se blíží a politická strana SMER sáhla pro netradiční nosič volební kampaně. Stala se jím videohra, kde figuruje nemohoucí důchodkyně a bývalý prezident slovenska.

Uteč Babi! je satirická endless run hra, na které by nebylo nic moc zvláštního, kdyby nebyla prostředkem politické kampaně. Slovensko čekají parlamentní volby a vládní strana SMER se rozhodla v rámci kampaně vydat hru s politickým ražením. Ve hře Uteč Babi! Hrajeme za postarší paní na vozíku a naším jediným úkolem je utéct před bývalým prezidentem Andrejem Kiskou. Jedná se tak o část politické kampaně, kterou se snaží strana SMER získat přízeň voličů a zároveň se je snaží odradit od volby strany, kterou založil právě Andrej Kiska. Podobně jako Andrej Kiska se stal terčem obsahu videoher i náš prezident Miloš Zeman, a to hned v několika titulech, mezi nimiž kralují Zeminátor a série PussyWalk. Rozdílem však je, že u nás hry vznikly v rukou nadšenců, nikoli politické strany. Zdali je Uteč Babi! ukázkou znásilnění videohry za účelem propagandy, nebo geniálně zaměřeným marketingem, už vyhodnoťme každý sám.

Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
X
X