Domů » Články » Virtuální derby pražských “S” uvidíme na ČT Sport

Virtuální derby pražských “S” uvidíme na ČT Sport(1 minuta čtení)

Nadcházející derby pražských “S” nabídne letos zajímavou podívanou nejen pro fotbalové fandy. Jedno z nejemotivnějších utkání sezóny se kvůli stále trvajícímu výjimečnému stavu totiž netradičně odehraje ve virtuálním světě.

Naše denní prožitky jsou stále ve velké míře ovlivněny obavou z rozšíření koronaviru a další krok vpřed současnému dění udělal český fotbal. Pražští velikáni AC Sparta a SK Slavia se totiž dohodli na benefičním zápase, uspořádaném ve FIFA 20. Motorem této akce je pozastavení ligy kvůli vládním opatřením z důvodu stále trvající pandemie. Symbolicky se na zápas dají koupit vstupenky na Tickeportal, které poslouží projektu Pomáháme sestřičkám. Symbolika tím ale nekončí, jelikož pořadatelé vyzývají k prolomení historického rekordu v českém fotbale. Jde o nejvyšší účast na fotbalovém utkání, kterou doteď drží utkání právě Sparty se Slávií z roku 1965 na Strahovském stadionu s počtem 50 150 diváků.

Hrát se bude ve čtyřech kategoriích: současní hráči A týmu; bývalí hráči A týmu; klubové legendy; esportovci. Nadcházející neděli 10. května nás čeká dohromady 8 utkání. Akce poslouží nejen pro dobrou věc, ale také managementům týmů (a příslušným organizacím) k tvrdým datům ohledně sledovanosti esportového přenosu v hlavním čase a hrubé představě o potenciálních ziscích. Spolu se zpětnou vazbou diváků pak tyto faktory posunou český esport zase o něco dál. Otázkou však zůstává, jakým směrem.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Nedělní zápas mezi pražskými fotbalovými velikány ve hře FIFA 2020 byla nejen charitativní benefice, ale také událost, která dostala esport na obrazovky ČT. Pražské “S” k uspořádání této události vedlo přerušení ligy z důvodu opatření kvůli koronaviru.  […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X