Domů » Články » Zajímavý projekt: Viva La Dirt League

Zajímavý projekt: Viva La Dirt League

Postava farmáře Grega žije poklidným životem ve vesničce Honeywood a hráči online RPG jménem Skycraft se s ním mohou seznámit při obchodování, nebo pokud mají zájem o jednoduchý úkol.

Jednoho dne si ale z neznámého důvodu Greg uvědomí sám sebe a začne si všímat nejen chyb a nelogičností ve hře, ale i tupých NPC. Zářným příkladem je jeho soused rybář Baelin, opakujících neustále jednu a tu samou větu dokola. Každý den se navíc znovu a znovu setkává se šílenými hráči, kteří mu život ani práci neusnadňují a on se nestačí divit, co všechno se v jeho malé vesničce děje.

Tak by se dala shrnout zápletka série Epic NPC Man, která je sice jejich nejznámější, ale rozhodně ne jediná. Mezi další patří například Bored o zaměstnancích obchodu s elektronikou, Wildcards anebo REKT, zaměřený na esport. Skeče jsou neuvěřitelně propracované a je vidět, že tvůrci jsou pravými nerdy, kteří milují hry. 

Viva La Dirt League se skládá ze tří členů – Rowana Bettjemana, Adama Kinga a Alana Morrisona. Původně se zabývali tvorbou parodických hudebních klipů ze Starcraftu, časem se ale našli v krátkých vtipných skečích. V roce 2016 začali natáčet Epic NPC Man, co ale skutečně nakoplo úspěch jejich kanálu byla série PUBG Logic, díky které jim vývojáři hry dokonce nabídli spolupráci a pozvali je na PGI 2018 do Berlína. 

Podpořit je můžete na jejich Patreonu, získáte díky tomu například přístup k videím ze zákulisí nebo si s nimi můžete jednou za měsíc zahrát nějakou hru.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X