Domů » Články » Filmy a seriály » Retro seriály » Retro seriál: Vládci kouzel

Retro seriál: Vládci kouzel

Dnešní článek o oblíbených seriálech našeho dětství (nebo mládí) bude pro mnohé zároveň i tipem. I když je to podívaná spíše pro mládež, tento zapomenutý australsko-polský seriál doporučuji všemi deseti. 

Teenager Paul Reynolds má rád chemii a fyziku, dělá „klukoviny“ a je synem vědce. To mu v následujícím dobrodružství několikrát zachrání život, stejně jako pár výdobytků naší civilizace, které má u sebe. 

Jeho třída odjíždí kempovat v rámci školního projektu a Paul se spolu se svým nejlepším kamarádem Alexem rozhodne vystrašit spolužačky. Žertík ale skončí otevřením portálu do jiné dimenze, kde tvrdou rukou vládnou tajemní Vládci kouzel. Vlastní magické obleky, díky nimž dokáží vrhat elektromagnetické střely, zakazují svým poddaným vymýšlet „nové věci“ ve strachu ze svého svržení, létají v létajících strojích a místo vysílaček používají Okomluv. Když Paul přijde do jejich světa, jako první osobu potká mladou Rianu, která se brzy zařadí mezi jeho přátele a snaží se mu ze všech sil pomoci vrátit se domů. Záporačkou je mocí posedlá Ashka, toužící svrhnout ostatní Vládce. 

Seriál, v originále nazvaný Spellbinder, byl natočen v roce 1995. Zahráli si v něm vesměs v české kotlině neznámí polští a australští herci jako jsou Zbych Trofimiuk (Paul), Gosia Piotrowska (Riana), Heather Mitchell (Ashka) nebo Brian Rooney (Alex). O trochu známější je Krzysztof Kumor (Correon), který se objevil například v akčním filmu Sára. Byly natočeny dvě série, ale druhá až na pár odkazů nenavazuje na tu první a odehrává se v Zemi Dračího pána, inspirované středověkou Čínou.

Source :
Tereza Chvostová
Written by
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X