Domů » Články » VR » VR Games z pohledu vozíčkáře » VR Games z pohledu vozíčkáře: A-tech Cybernetic VR

VR Games z pohledu vozíčkáře: A-tech Cybernetic VR

Dnes se podíváme na střílečku, snažící se co nejvíce přiblížit ke hře Doom. A-Tech Cybernetic VR má ale do Dooma daleko a do Doom VFR naštěstí také.

Hlavním problémem v Doom VFR je krátká délka hry a nemožnost otáčení na ovladači. Zde v těle vědce procházíte zamořenou vědeckou stanicí a čistíte ji od kybernetických zombie. Protivníci většinou dosahují vaší výšky a šíleně rychlá akce známá z Dooma se tu trochu zpomalila, což je nejspíše dobře, kvůli zvýšené možnosti nevolnosti. Grafiku bych hodnotil jako ucházející a příběh taktéž (díky akci není zase tolik důležitý). Délka příběhového módu mi zabrala pěkné 4 hodiny. Z nějakého důvodu mi nefungovala baterka a na některých bodech jsem musel použít teleport, protože chůze se zasekávala. To by mělo omlouvat to, že je hra v předběžném přístupu. Ona je tam ale na můj vkus dost dlouho, a sice od 15. března 2017. Postup hrou vás zavede i ven, mimo vědecký komplex a pošle proti vám i nepřátele, podobající se chobotnicím a Gargomonům ze Strange Things. Rojový režim, kde jste v jedné velké místností a monstra na vás nabíhají, také není k zahození. Není to hra, kterou by musel každý mít ve své knihovně, avšak když ji koupí s příznivou cenou, litovat nebude.

A-tech Cybernetic VR lze hrát na těchto headsetech: Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index, Widows Mixed Reality.

Původně jsem si myslel, že hra je naprosto v pohodě hratelná, bez jakékoli známky nevolnosti. Avšak díky mé snaze dohrát ji na jeden zátah jsem se u konce menší nevolnost pociťovat začal.

Při ovládání jako obvykle gripem držíte věci a triggerem střílíte. Klasický pohyb je na joysticku levého ovladače a teleport na ovladači pravém. Oba způsoby během hry kombinujete. Při zaškrtnutí dominantní levé ruky se funkce mezi ovladači prohodí. Taktéž lze orientaci pohybu směrovat buď podle vašeho pohledu, či směru dominantní ruky. Otáčení je na pravém joysticku, které lze mít nastavené jako pozvolné, skokovité či pouze při teleportaci. Při skokovém máte na výběr od pěti do devadesáti stupňů. Při pozvolném si taktéž můžete určit jeho rychlost.  

Jakožto vozíčkář jsem měl problémy s otevíráním šuplíků, hlavně těch u země, které pro mě byly pod podlahou. I tak se ty tři šuplíky s náboji daly oželet. Hlavní hrdina přitahuje věci do své ruky telekinezí, takže absence skrčení na tlačítku nebyla problém.

Příznivou cenu o které jsem mluvil, najdete do 3. prosince na Steamu, kde je hra za 9,19 EUR (234,- Kč). S cenou 22.99 EUR (587,- Kč) bych s nákupem na Steamu či 19,99 USD (464,- Kč) na Oculus Store nepospíchal, hra je ve slevě často.

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X