Domů » Články » VR Games z pohledu vozíčkáře – Acron: Attack of the Squirrels!

VR Games z pohledu vozíčkáře – Acron: Attack of the Squirrels!(3 minuty čtení)

Honění se za žaludy považuji za nejlepší párty hru, kterou jsem kdy hrál… Teda cože?

Největší nevýhodou této hry je, že potřebujete dva protihráče na mobilních telefonech, jinak ji ani nepustíte. Aplikace na mobil je jak pro iOS, tak Android zdarma. Zbytek je už jen zábava. Hráč ve VR je strom, který se veverkám snaží zabránit v sebrání jeho žaludů. Může po nich házet tři typy koulí (klasickou omračující, slizovou zpomalující či výbušnou) nebo je jen tak chytat a házet do vody či mimo mapu. Veverky mají nekonečno životů, ale tíží je časový limit, po který funguje jejich respawn. Pokud je po časovém limitu omráčena poslední veverka a stromě zbyl ještě nějaký žalud, strom vyhrál. Hrát můžete proti 2-8 hráčům, přičemž pokud na mobilu nastavíte hru pro šest hráčů a připojí se pouze dva, bude zbytek doplněn boty. Veverky ovládané počítačem mají však tu chybu, že se dost často ve hře jen tak motají a tím pomáhají více stromu, než své straně.

Jedná se o hru s jednoduchou grafikou, kde hráč ve VR stojí neustále na jednom místě a tak se nevolnost jen tak nedostaví.

Hra je určená pro tyto headsety: Oculus Rift/Rift S, Oculus Quest, HTC Vive, Valve Index, Windows Mixed Reality

Na celou hru vám stačí pouze tlačítko trigger, kterým uchopujete veverky či koule.

Hra vsedě není zase takový problém, ale dává vám nevýhodu proti veverkám, které se budou snažit schovat za vašimi zády a vyčkávat na správný okamžik. Vsedě máte nevýhodu horšího rozhledu na bitevním poli.

Koupit hru můžete buď na Oculus Store za 19,99 USD (511 Kč) nebo na Steamu za 16,79 EUR (463 Kč). Přiznávám, že sám jsem s touto cenou váhal, ale pokud máte s kým hrát, tak se to vyplatí.

0 0 vote
Hodnocení článku
Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X