Domů » Články » VR Games z pohledu Vozíčkáře: Asgard's Wrath

VR Games z pohledu Vozíčkáře: Asgard's Wrath

Kdo nehrál Asgard’s Wrath, nehrál nikdy pořádnou VR hru. Alespoň tak zní slova v jedné recenzi a já s tím musím až na výjimky souhlasit.

Jakožto jeden z vikingských bohů pomáháte smrtelníkům navršit svůj osud, zatímco jste vržen do neustálého chaosu závisti a boje o moc ostatních bohů. Při průchodu hrou budete moci ovládat pět různý hrdinů, z nichž každý má své originální schopnosti a vlastní charakter. Zároveň díky vaší moci ovládat zvířata transformujete deset z nich do humanoidní formy, aby se stali vašimi pomocníky. Každé zvíře má různý způsob boje a dokáže vám zprůchodnit určitou zátarasu. Za ní je buď cesta dál, nebo suroviny pro váš další vývoj. Vyrábění je zde klíčová věc a bez neustálého hledání surovin a zlepšování své výstroje se jen těžko dostanete dál. Velice dobře zpracovaná grafika hry se ukazuje i v minimálních požadavcích na 1080 GTX grafice. Délka hraní se snad ani nedá vyjádřit čísly. Poté, co dohrajete obrovský hlavní příběh, čeká na vás ještě hodiny vracení se k vedlejším úkolům, které jste kvůli schopnostem nabytým až dále ve hře nemohli splnit ihned. Ze tří možných obtížností si vybere každý. Čeká na vás jak naprosto jednoduchý průchod, tak opravdová výzva.  Není pochyb, že toto je ta exluzivní Oculus hra, díky které nebudete pohlížet na Steam jako na jediný a nejlepší obchod s VR hrami.

Tuto hru můžete hrát na: Oculus Rift/ Rift S. Samozřejmě lze spustit i přes Revive (program umožňující hraní Oculus na dalších headsetech), ovšem například ovladače HTC nemají dostatek tlačítek a tak nepatří hraní s nimi k nepohodlnějším. Jak na tom budou ostatní headsety, to mohu jen domýšlet.

Nevolnost jsem nezaznamenal, ale při takovýchto nárocích na hardware se nějaké pády fps, které vám mohou způsobit žaludeční problémy, dají očekávat. Možnost tunelového vidění a používání pomalé chůze bez houpání kamery by však mělo vše vykompenzovat i těm nejchoulostivějším hráčům

Při ovládání máte na joysticku levého ovladače chození a na joysticku pravého ovladače otáčení. Při nastavení pro leváky je tomu naopak. To lze mít buď pozvolné nebo skokové po 30, 45, 60 a 90 stupních. Gripem chytáte věci a triggerem je spouštíte (výstřel z kuše či hole atd.) Dále máte tlačítka pro úskoky, pro povely pomocníkovi, pro přechod do božské formy a rychlý inventář.

Hra vsedě nebyla nijak problémová. Věci ležící na zemi si přivoláváte rovnou do ruky, takže žádné shýbání k zemi se nekoná. Akorát při vyšší obtížnosti by to chtělo lepší otáčení v boji, kterého docílíte pouze reálným otočením.

Pokud vlasníte Oculus, není důvod proč tuhle hru na Oculus Store za 39,99 USD (913 Kč) nekoupit. Věřte tomu, že i za tu cenu je to až skoro příliš zábavy. Vy ostatní s Revivem pamatujte, že i Oculus Store má možnost refundu, pokud vám hra nebude správně fungovat.

         

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X